Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Nowa placówka została stworzona z myślą o wspieraniu organizacji w ochronie kluczowych danych oraz spełnianiu rosnących wymagań związanych z regulacjami, jak RODO i NIS2. SOC zapewnia całodobowy monitoring, szczegółową analizę zagrożeń oraz szybkie reakcje na incydenty. Stanowi kluczowy element wzmocnienia bezpieczeństwa dla takich sektorów, jak finanse, energetyka, przemysł, kolej czy opieka zdrowotna.
Indywidualne podejście i zaawansowane technologie
Centrum oferuje wyjątkową kombinację usług ochrony sieci, serwerów, aplikacji i urządzeń. Rozwiązania bazują na zaawansowanych narzędziach do wykrywania, analizy i reagowania, które robią użytek także z możliwości AI. SOC wyróżnia się indywidualnym podejściem oraz umiejętnością adresowania wyzwań związanych z technologiami operacyjnymi (OT) i internetem rzeczy (IoT). Koncentruje się na rozpoznawaniu i reagowaniu na zagrożenia w środowiskach OT i IoT, uwzględniając różnice w ich architekturze, protokołach i komunikacji. Umożliwia szybką reakcję na potencjalne ataki.
Rosnące potrzeby bezpieczeństwa
Centrum w Krakowie umożliwia outsourcing funkcji SOC. Pozwala małym i średnim firmom korzystać z SOC bez kosztów budowy własnej infrastruktury. Duże organizacje mogą wykorzystać SOC-as-a-Service do szybkiego skalowania działań.
Połączenie wiedzy Hitachi Cyber, doświadczenia GlobalLogic w inżynierii cyfrowej i kompleksowego spojrzenia na rynek Hitachi Europe pozwala oferować unikalne rozwiązanie GlobalLogic Secure Application Engineering. Inżynierowie proponują ulepszenia i zgodności na każdym etapie cyklu życia aplikacji, korzystając również z AI do wzmacniania ochrony i wdrażania innowacyjnych zabezpieczeń.
„Otwarcie SOC w Krakowie odzwierciedla zaangażowanie Hitachi Cyber w ochronę firm w Europie. Umożliwiamy organizacjom radzenie sobie z komplikacjami, zapewnienie zgodności z regulacjami oraz lepsze przygotowanie w obliczu rosnących wyzwań cyberbezpieczeństwa. Inicjatywa wzmacnia naszą wizję cyfrowej przyszłości, gdzie innowacje i bezpieczeństwo idą w parze” – powiedział Matt Castonguay, Chief Revenue Officer w Hitachi Cyber.
Krakowska inwestycja w przyszłość
„Otwarcie SOC w Krakowie to kolejny krok w dążeniu do wsparcia europejskich firm w ochronie ich danych i dbaniu o reputację. Wspólnie z Hitachi Cyber zapewniamy klientom kompleksową ochronę, która zaspokaja obecne potrzeby, ale również przygotowuje na wyzwania przyszłości” – podkreśla Igor Byeda, Group Vice President, Europe w GlobalLogic.
Centrum to strategiczny punkt wspierający firmy w regionie i opłacalna inwestycja w bezpieczeństwo. Może przynosić oszczędności rzędu od 1 do 3 milionów funtów rocznie w przypadku dużych organizacji, które skorzystają z usług centrum.
Rozwój biznesu w Polsce
Polska jest ważnym krajem dla Grupy Hitachi, na którą składa się 6 spółek i która zatrudnia ponad 6700 pracowników. Usługi SOC Hitachi Systems Trusted Cyber Management i GlobalLogic będą oferowane w Polsce przez centralę regionalną Grupy Hitachi, tj. Hitachi Europe, która od 18 lat jest czołowym dostawcą rozwiązań i usług IT dla sektora finansowego i energetycznego.
„Otwarcie SOC w Polsce jest kolejnym krokiem w rozwoju Grupy Hitachi w Polsce i naszą odpowiedzią na rosnące potrzeby klientów w Polsce i regionie, w szczególności z sektora finansowego, energetycznego i kolejowego. W związku z sytuacją geopolityczną Polska jest bowiem jednym z krajów o największej liczbie cyberataków. SOC Hitachi Systems Trusted Cyber Management i GlobalLogic pozwoli nam rozszerzyć portfolio usług w obszarze cybersecurity i wesprzeć klientów w ochronie swoich organizacji” – zaznaczył Tadeusz Woszczyński, dyrektor generalny w regionie CEE w Hitachi Europe.
Źródło informacji: GlobalLogic
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 07.01.2025, 11:43 |
Źródło informacji | GlobalLogic |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Huawei prezentuje dziesięć głównych trendów FusionSolar 2025
- 07.01.2025, 16:18
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Zrównoważony rozwój na pierwszym planie - jak firmy zdobywają zaufanie klientów?
Aż 60% polskich konsumentów oczekuje od firm większej aktywności w informowaniu o działaniach proekologicznych. W obliczu rosnącej świadomości ekologicznej przejrzystość i konkretne inicjatywy w zakresie zrównoważonego rozwoju stały się kluczowe dla wiarygodności przedsiębiorstw. Badanie Circular Voice*, przeprowadzone przez Stena Recycling w pięciu krajach, w tym w Polsce, pokazuje, że firmy muszą wzmocnić swoje zaangażowanie w promowanie gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ).- 07.01.2025, 11:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Stena Recycling
-
Image
Prezydent podpisał ustawę o ratyfikacji programu wymiany uniwersyteckiej PAP
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o ratyfikacji programu w sprawie wymiany uniwersyteckiej (CEEPUS IV) - poinformowała w poniedziałek kancelaria prezydenta. To po Erazmusie drugi taki program pod względem popularności, a Polska jest jego największym beneficjentem.- 05.01.2025, 09:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce