Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W latach 2023-2024 Luc Tytgat pełnił funkcję dyrektora wykonawczego, a następnie wysokiego przedstawiciela Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej (European Union Aviation Safety Agency, EASA) z siedzibą w Kolonii. Funkcje te były zwieńczeniem jego kariery w EASA, do której dołączył w 2015 r. jako dyrektor ds. Strategii i Zarządzania Bezpieczeństwem. Przez wiele lat Luc Tytgat odpowiadał za zagadnienia związane z zarządzaniem bezpieczeństwem lotnictwa cywilnego, strategią i planowaniem oraz współpracą międzynarodową Agencji. To właśnie w tych obszarach doszło do wyznaczenia strategicznych kierunków działań wobec kluczowych wyzwań, przed którymi stoi branża lotnicza, takich jak walka ze zmianami klimatu, przeciwdziałanie nowym zagrożeniom, w tym cyberatakom, czy rozwój i integracja lotnictwa bezzałogowego, dla których stworzono nowe ramy regulacyjne na poziomie unijnym.
Jego bogate doświadczenie obejmuje również pełnienie funkcji dyrektora Pan-European Single Sky Directorate w Eurocontrol oraz wieloletnią pracę w Komisji Europejskiej, gdzie pełnił funkcję członka gabinetu komisarza ds. transportu, a następnie szefa wydziału ds. badań i rozwoju, programów kosmicznych UE i transportu lotniczego. Zanim Luc Tytgat dołączył do Komisji Europejskiej, przez 10 lat był aktywnym oficerem belgijskich sił powietrznych. Jest absolwentem Belgijskiej Królewskiej Akademii Wojskowej jako inżynier aeronautyki, a także posiada tytuł magistra zarządzania publicznego w Solvay Business School w Brukseli.
„Jestem niezwykle zaszczycony możliwością współpracy z Uczelnią Łazarskiego i objęciem funkcji przewodniczącego Rady Programowej ds. kierunków lotniczych” - mówi Luc Tytgat. - Uczelnia Łazarskiego, której częścią jest Lazarski Aviation Academy (LAA) - skupiająca wszystkie kierunki lotnicze na Uczelni Łazarskiego, ma ambitne plany i cieszę się, że mogę wnieść swoje doświadczenie, aby wspierać jej rozwój na arenie międzynarodowej”.
„Współpraca z Lukiem Tytgatem to kluczowy krok w rozwoju, który pozwoli nam na dalsze podnoszenie standardów edukacji lotniczej oraz umacnianie naszej pozycji w międzynarodowym sektorze lotnictwa. Już podczas pierwszego spotkaniu byłam pewna, że Luc to idealna osoba, której ogromna wiedza i doświadczenie mogłyby zostać wykorzystane dla rozwoju naszej Akademii. Wierzę, że wspólnie będziemy w stanie nie tylko podnieść poziom kształcenia, ale także przygotować przyszłe pokolenia specjalistów na wyzwania, jakie niesie przed sobą dynamicznie rozwijająca się branża lotnicza” - podsumowuje dr hab. Anna Konert, dyrektor LAA, prof. UŁa.
Kierowana przez Luca Tytgata nowo powołana Rada Programowa ds. kierunków lotniczych, to międzynarodowe ciało doradcze składające się przedstawicieli sektora lotniczego. Jej celem będzie zagwarantowanie, że podejmowane przez Uczelnię Łazarskiego działania odpowiadają potrzebom europejskiego rynku lotniczego, a także umiędzynarodowienie tych działań.
Źródło informacji: Uczelnia Łazarskiego
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 03.10.2024, 15:56 |
Źródło informacji | Uczelnia Łazarskiego |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Badaczka: Polacy są umiarkowanie prospołeczni PAP
Polacy chcą wspierać materialnie, jak i poprzez poświęcanie czasu wolnego przede wszystkim swoją rodzinę, przyjaciół i sąsiadów, a w nieco mniejszym stopniu uchodźców z Ukrainy. Jesteśmy umiarkowanie prospołeczni - powiedziała PAP psycholożka dr Iwona Nowakowska.- 21.12.2024, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Hillstone Networks świętuje sukcesy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i przewiduje innowacyjną przyszłość na rok 2025
- 20.12.2024, 09:21
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PR Newswire