Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MFiPR informuje:
Poznaliśmy laureatów najlepszych projektów podnoszących poziom cyfryzacji firm. W konkursie, sfinansowanym ze środków unijnych z Programu Inteligentny Rozwój, nagrodzono 105 innowacyjnych przedsiębiorstw.
- Rozwiązania cyfrowe zmniejszają koszty prowadzenia działalności i usprawniają kontakt z klientami. Dzięki nim łatwiej przetrwać trudny okres pandemii, a w dłuższej perspektywie zwiększyć konkurencyjność firmy. Cyfryzacja będzie też jednym z priorytetów w nowym budżecie Unii Europejskiej. Będziemy kontynuować wspieranie projektów związanych z rozwojem cyfrowym, bo to inwestycja w przyszłość – mówi wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
Konkurs „100 najlepszych projektów na zwiększenie poziomu cyfryzacji w firmie” miał na celu wyłonić i upowszechnić innowacyjne rozwiązania zwiększające poziom cyfryzacji w przedsiębiorstwach.
Warunkiem przystąpienia do konkursu było zrealizowanie lub rozpoczęcie projektu nie wcześniej niż 3 miesiące przed złożeniem wniosku, albo zaplanowanie go do wdrożenia maksymalnie 6 miesięcy od dnia aplikacji.
- Chcieliśmy uhonorować przedsiębiorstwa, które wykazały się inwencją i przygotowały najciekawsze rozwiązania cyfrowe. Na ten cel przeznaczyliśmy ponad 2 miliony złotych z unijnego programu Inteligentny Rozwój – dodaje wiceminister.
Poziom zgłoszonych projektów był bardzo wysoki, co dobrze świadczy o potencjale polskich przedsiębiorstw do wprowadzania w swoich firmach innowacyjnych rozwiązań związanych z automatyzacją procesów w firmach, sztuczną inteligencją, czy też technologiami mobilnymi.
Pierwotnie planowano nagrodzenie 100 najlepszych przedsięwzięć, ale finalnie wybrano ich 105. Każdy z laureatów otrzyma nagrodę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych.
Zwycięskie projekty zostaną opracowane w firmie dobrych praktyk i będą udostępnione na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, organizatora konkursu.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ liv/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 26.10.2020, 12:19 |
Źródło informacji | MFiPR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |