Newsletter

Nauka i technologie

Midea Group osiąga rekordowe wyniki przychodów i zysków, wykazując wynik 373,7 mld RMB w sprawozdaniu za 2023 r.

28.03.2024, 16:50aktualizacja: 28.03.2024, 16:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

FOSHAN, Chiny--(BUSINESS WIRE)-- Midea Group, największy na świecie dostawca sprzętu AGD, odnotowała imponujący wzrost oraz rekordowe zyski w sprawozdaniu finansowym za rok 2023. Firma osiągnęła łączne przychody w wysokości 373,3 mld RMB, co stanowi wzrost o 8,10% w stosunku do roku poprzedniego. Jednocześnie zysk netto dla akcjonariuszy wyniósł 33,7 mld RMB, co stanowi wzrost o 14,10% w stosunku do roku poprzedniego (a tym samym największy wzrost od 2019 r.).

Swój sukces firma przypisuje realizacji strategii „globalnego oddziaływania”, która od kilku lat zapewnia sprzedaż zagraniczną na poziomie odpowiadającym ponad 40% łącznej wielkości sprzedaży. Produkty Midea są eksportowane do ponad 200 krajów i regionów na całym świecie, a firma nieustannie rozwija swoją sieć zagranicznych zakładów produkcyjnych, wspierając budowę baz produkcyjnych w Indonezji, Indiach, Tajlandii, Brazylii, Meksyku, we Włoszech, w Egipcie oraz w innych krajach.

Nowe energetyczne i przemysłowe rozwiązania technologiczne Midea przyczyniają się do cyfrowej transformacji oraz wspierają zielony, zrównoważony rozwój w przemyśle na całym świecie, utrwalając wiodącą pozycję firmy w branży. W 2023 r. segment domowych sprężarek klimatyzacyjnych firmy osiągnął 45% udziału w globalnym rynku, plasując się na pierwszym miejscu wśród konkurencji. Silniki do domowych urządzeń klimatyzacyjnych oraz pralek również cieszyły się wysoką popularnością na całym świecie (odpowiednio 40% i 22% udziału w rynku). Ponadto firma dynamicznie rozwija linie produkcyjne części samochodowych New Energy, których szacowany wolumen wysyłek w 2023 r. wyniósł 750 000 sztuk (wzrost o 400% w stosunku do roku poprzedniego). Co więcej, dzięki przejęciu przedsiębiorstw energetycznych, takich jak CLOU Electronics i Hiconics Eco-energy, Midea wkroczyła do branży magazynowania energii, co otworzyło jej drogę do wielu nowych możliwości na rynku.

KUKA, jednostka zależna Midea, to jedna z „wielkiej czwórki” producentów robotów przemysłowych na całym świecie i drugi co do wielkości producent robotów ciężkich na podstawie wyników sprzedaży w 2023 r. W 2023 r. KUKA Group osiągnęła rekordowe przychody i wielkość zamówień, przy czym szczególnie imponujący wynik wypracowano na rynku chińskim.

Technologia budynków inteligentnych Midea zapewnia inteligentne rozwiązania do integracji ekologicznej na potrzeby budownictwa. Według danych Frost & Sullivan w 2023 r. firma była największym dostawcą komercyjnych systemów klimatyzacyjnych w Chinach kontynentalnych oraz piątym co do wielkości dostawcą tych systemów na świecie.

Midea Group zainwestowała ponad 14,5 mld RMB w prace badawczo-rozwojowe i zatrudnia ponad 23 tys. pracowników badawczych na całym świecie. Począwszy od 2022 r., firma plasuje się na siódmym miejscu pod względem łącznej liczby rodzin patentów na świecie, a zarazem na pierwszym miejscu wśród chińskich przedsiębiorstw oraz w globalnej branży AGD i posiada ponad 28 tys. patentów na wynalazki.

Midea Group posiada ok. 200 jednostek zależnych, 33 centra badawczo-rozwojowe i 40 dużych zakładów produkcyjnych na całym świecie oraz zatrudnia ponad 190 tys. pracowników. Imponujący wzrost i rekordowe zyski firmy stanowią wyraz jej zaangażowania na rzecz innowacji, zrównoważonego rozwoju i ekspansji na arenie międzynarodowej.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com:
https://www.businesswire.com/news/home/20240327698665/pl/ 

Źródło: Midea Group

KONTAKT:

Lori Luo

e-mail: Luory17@midea.com 

Źródło informacji: Business Wire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.03.2024, 16:50
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ