Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Wyróżnienia w rankingu corocznie otrzymują firmy, które nie tylko dynamicznie się rozwijają, ale również cieszą się największym zaufaniem wśród swoich klientów. Statuetkę za zwycięstwo w rankingu głównym IT@BANK 2024 na ręce prezesa HEUTHES - Wojciecha Grzybka przekazał Tadeusz Białek, prezes Związku Banków Polskich, podczas Konferencji IT@BANK 2024, która odbyła się 20 listopada 2024 w Warszawie.
„Największe podziękowania za ten sukces należą się naszym klientom za wieloletnie zaufanie i owocną, partnerską współpracę, a także dla zespołu specjalistów pracujących w naszej firmie, którzy codziennie solidnie pracują nad dostarczaniem jak najlepszych rozwiązań i rozwojem technologicznym oraz funkcjonalnym naszych aplikacji, a także nad wdrażaniem i serwisem wymagających, dużych systemów bankowych. Jestem niezwykle zadowolony, że moja wizja i strategia rozwoju firmy sprawdziły się, czego potwierdzeniem jest tak znacząca nagroda otrzymana w jubileuszowym roku działalności HEUTHES” - podsumował Wojciech Grzybek, prezes zarządu HEUTHES Sp. z o. o.
Ranking stanowi zestawienie najważniejszych firm technologicznych współpracujących z sektorem finansowym. HEUTHES pokonał konkurencję sumą punktów zebranych w ramach pięciu wskaźników:
- bezwzględnej kwocie przychodów ze sprzedaży,
- udziałowi przychodów od sektora finansowego w całości przychodów,
- relacji wydatków na badania i rozwój do przychodów,
- ważonej liczbie aktywnych klientów,
- wskaźnikowi rentowności netto.
Firma osiągnęła bardzo wysoką punktację w czterech z pięciu ocenianych wskaźników. Wysokie wartości HEUTHES osiągnął w takich pozycjach, jak poziom wydatków na badania i rozwój do przychodów (66,5%) oraz rentowność netto (31,8%). Na korzyść przemówiła również współpraca z obydwoma zrzeszeniami banków spółdzielczych oraz kilkoma bankami indywidualnie (zarówno komercyjnymi, jak i lokalnymi), a także jeden z najwyższych procentowych udziałów przychodów od instytucji finansowych (94%).
IT@BANK to wydarzenie, które od lat stanowi źródło inspiracji i wiedzy na temat najnowszych trendów i kierunków rozwoju w sektorze usług finansowych. W ramach każdej edycji kontynuowana jest tradycja prezentowania przyszłości technologii bankowych w erze cyfrowej w obliczu dynamicznych zmian i rozwoju branży.
W poprzednich edycjach konkursu HEUTHES zdobywał wysokie pozycje w Rankingu Głównym (5 miejsce 2022 i 2023 rok), jak również plasował się wysoko w podrankingach takich jak: Sektor Dostawców dla Banków Spółdzielczych, Sektor Finansowy, Firmy z Najwyższym Potencjałem Rozwoju oraz Efektywność.
W tym roku to już druga nagroda główna dla tej firmy. W czerwcu podczas Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej otrzymała ona nagrodę w kategorii Kompleksowe Rozwiązania Firm IT Dedykowane Dla Bankowości Spółdzielczej za wdrożone rozwiązanie pn. „Rozwój Platformy HUB BS-API integrującej rozwiązania informatyczne w bankach spółdzielczych”.
W ciągu minionych 35 lat technologie informatyczne w polskiej bankowości rozwinęły się w ogromnym stopniu, tak, że Polska znalazła się w tej dziedzinie w europejskiej i światowej czołówce. HEUTHES wniósł w ten rozwój swój niemały wkład.
Firma HEUTHES została założona w marcu 1989 r i rozpoczęła działalność 1 września 1989 r. Od tamtej pory nieprzerwanie się rozwija i ma swoje stałe miejsce wśród najważniejszych dostawców oprogramowania dla sektora finansowego. Na przestrzeni 35 lat, dzięki realizacji licznych projektów, a także dzięki autorskim technologiom i rozwiązaniom, zyskała status zaufanego partnera i pewnego dostawcy oprogramowania dla banków komercyjnych oraz spółdzielczych. Firma stale pracuje m.in. nad rozwojem swoich autorskich technologii oraz systemów na nich opartych tak, aby odpowiadały one na ciągle zmieniające się potrzeby oraz spełniały oczekiwania banków, a tym samym zwiększały ich konkurencyjność. Dziś autorskie systemy HEUTHES działające w bankach w ramach INFOSTRADY BANKOWEJ to: GRYFBANK, GRYFCARD oraz MULTICENTAUR PAYMENT HUB. Funkcjonują one m.in. w Banku Pekao S.A. (od 1989 r.), a także w obu zrzeszeniach banków spółdzielczych (Banku BPS S.A. i Grupie BPS oraz SGB-BANK S. A. i Spółdzielczej Grupie Bankowej) obejmującej blisko 500 instytucji, BOŚ Bank S. A., Banku Pocztowym S. A., Volkswagen Bank GmbH, Banku Spółdzielczym w Brodnicy i Banku Spółdzielczym w Bieczu.
Źródło informacji: HEUTHES sp. z o.o.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 22.11.2024, 11:09 |
Źródło informacji | HEUTHES sp. z o.o. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Dr Paulina Legutko-Kobus z SGH: planowanie przestrzenne umożliwia ochronę krajobrazu PAP
Samorządy mają wiele narzędzi do ochrony krajobrazu, pytanie - czy potrafią je wykorzystywać? - zauważa dr Paulina Legutko-Kobus, kierowniczka Zakładu Polityki Regionalnej i Lokalnej Szkoły Głównej Handlowej. „Jako kluczowe narzędzie wymieniane są instrumenty planowania przestrzennego” - mówi ekspertka.- 22.11.2024, 15:22
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Offshore Wind Poland 2024: od słów do czynów - będą nowe obszary pod rozwój następnej fazy offshore PAP
Zimą pierwsze spółki wychodzą z budową na morze, a rząd zapowiada wytyczenie kolejnych obszarów na Bałtyku pod następną fazę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, poza dwiema już realizowanymi. „Powstaje raport o stanie zagospodarowanie obszarów morskich, który da nam podstawy do merytorycznej decyzji o wyznaczeniu nowych obszarów dla rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku” - zadeklarował Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury na Konferencji Offshore Wind Poland.- 22.11.2024, 12:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę na produkcję nowoczesnego payloadu dla programu HummingSat ESA PAP
W dniu 21 listopada b.r., Thorium Space S.A. podpisało przełomową umowę ze szwajcarską firmą SWISSto12, liderem w programie HummingSAT Europejskiej Agencji Kosmicznej. Umowa, obejmująca opracowanie i produkcję w pełni elastycznego i sterowanego cyfrowo payloadu dla platformy satelitarnej na orbitę GEO HummingSat, otwiera nowe możliwości dla polskiego sektora kosmicznego i europejskiego rynku telekomunikacyjnego. Kompleksowa realizacja projektu, potrwa cztery lata i przyniesie Thorium Space co najmniej 33 mln EUR.- 22.11.2024, 10:56
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom