Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Jednym z nowych opracowań jest mechanizm dwuskładnikowego uwierzytelniania dokumentów bankowych wysyłanych e-mailem. Dzięki tej innowacji bank może wysyłać dokumenty do swoich klientów w postaci zaszyfrowanej, jednocześnie dostarczając hasła do tych dokumentów przy pomocy innego kanału komunikacji, na przykład SMS. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, które zapewnia silną ochronę poczty przed dostępem do dokumentu osób niepożądanych i daje gwarancję, że tylko właściciel telefonu zna to hasło i ma wgląd w dokumenty.
Po wprowadzeniu dwuskładnikowego zabezpieczenia przesyłanych e-maili znacznie wzrośnie bezpieczeństwo dystrybucji dokumentów bankowych wysyłanych drogą elektroniczną. Jest to tym ważniejsze, iż posiadacze adresów mailowych mają dostawców o różnych poziomach zabezpieczeń. Wprowadzenie nowego modułu 2FSMD wpisuje się w trend przechodzenia od komunikacji tradycyjnej, w formie papierowej, do komunikacji w formie elektronicznej. Korzyści płynące z takiej zamiany to zwiększona poufność danych, eliminacja papieru, co obniża koszty korespondencji oraz zdecydowane skrócenie czasu dostarczenia, a także procedur związanych z podpisywaniem umów i innych dokumentów.
Firma HEUTHES dysponuje odpowiednią technologią, aby te operacje mogły być przeprowadzane na dużą skalę i z odpowiednią koordynacją obydwu kanałów - mailowego i SMS-owego. Moduł 2FSMD może być użyty do dowolnych dokumentów bankowych takich jak wyciągi, statementy i regulaminy. Może być również zastosowany przy podpisywaniu wszelkich umów, ponieważ wykorzystać można pieczęcie i podpisy cyfrowe, a także znaki wodne. Pierwsze wdrożenie odbyło się w SGB-Bank SA, w 2020 roku - wdrożony został moduł do pomocy rolnikom w czasie pandemii.
Więcej informacji na stronach www.heuthes.pl.
Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 09.06.2022, 08:30 |
Źródło informacji | HEUTHES Sp. z o.o. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |