Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- Na edukacyjną mapę Polski wszedł nowy, światowy gracz: szkoły i przedszkola Maple Bear, w których nauka odbywa się w oparciu o kanadyjską metodologię nauczania. W światowej sieci Maple Bear działa dziś ponad 580 placówek w 39 krajach.
- Pierwsza szkoła podstawowa i przedszkole Maple Bear zostały otwarte 4 września 2023 r. w Katowicach w obecności legendarnego założyciela sieci Maple Bear, Rodneya Briggsa.
- W najbliższych latach w Polsce powstanie co najmniej 35 placówek, w których nauka będzie prowadzona na poziomie od przedszkola po do liceum.
Maple Bear - największa sieć edukacyjna na świecie
Maple Bear to największa i najszybciej rozwijająca się prywatna sieć edukacyjna na świecie, która działa obecnie w 39 krajach. W szkołach i przedszkolach Maple Bear uczy się dziś ponad 55 tysięcy uczniów na całym świecie. Metodyka Maple Bear opiera się na najlepszych kanadyjskich praktykach edukacyjnych - w pełni dwujęzycznym systemie edukacji, który według niezależnych międzynarodowych badań, takich jak PISA, jest uważany za jeden z najlepszych na świecie.
Pierwsza szkoła Maple Bear w Polsce została otwarta 4 września 2023 r. w Katowicach. W uroczystości wzięły udział dzieci i ich rodzice oraz opiekunowie, władze miasta i goście z całego świata. Honorowym gościem był współzałożyciel Maple Bear z Kanady, Rodney Briggs. Wręczając certyfikat potwierdzający zgodność katowickiej placówki ze światowymi standardami Maple Bear, Rodney Briggs powiedział między innymi:
„Program nauczania w Maple Bear został starannie opracowany, aby pielęgnować wszechstronny rozwój każdego dziecka, obejmując jego aspekty fizyczne, intelektualne, emocjonalne i społeczne. Naszym celem jest wyposażenie dzieci w kompetencje niezbędne do radzenia sobie z wyzwaniami XXI wieku”.
W Polsce za rozwój sieci odpowiada spółka Maple Bear Holdings Polska. W planach spółki jest otwarcie 35 placówek w całym kraju. Kolejne szkoły już powstają we Wrocławiu i Poznaniu (otwarcie we wrześniu 2024 r.), a także w Warszawie i Krakowie, gdzie zaplanowana jest budowa nowoczesnych budynków szkolnych. Kapitał niezbędny do realizacji tak poważnego przedsięwzięcia pochodzi od prywatnych inwestorów oraz funduszu inwestycyjnego Vantage Best in Class z Afryki Południowej, który nawiązał współpracę z Maple Bear CEE z siedzibą w Bułgarii. Całkowita wartość inwestycji to około 100 mln euro.
Grzegorz Esz, prezes Maple Bear Holdings Polska powiedział, że: „polsko-kanadyjskie szkoły Maple Bear wnoszą na polski rynek edukacyjny nową jakość nauczania, opartą na kanadyjskiej metodologii, w której dzieci są w centrum uwagi, a program nauczania solidnie przygotowuje je od najmłodszych lat do tego, aby w dorosłym życiu stały się odpowiedzialnymi obywatelami świata. I dodaje: - Kanadyjska metodologia nauczania promuje współpracę i dialog między uczniami oraz między uczniami a nauczycielami. Uczniowie uczą się pracować w grupach, dyskutować, wymieniać poglądy i wspólnie rozwiązywać problemy. W ten sposób rozwijane są umiejętności komunikacji, współpracy, argumentacji i słuchania innych punktów widzenia - wszystkie te umiejętności są niezbędne do kreatywnego myślenia i krytycznej analizy”.
Dwujęzyczność i podwójna podstawa programowa
Misją Maple Bear jest zapewnienie systemu nauczania skoncentrowanego na uczniu w bezpiecznym, pewnym i stymulującym środowisku, które przygotowuje uczniów do sukcesu w dalszej nauce i zaszczepia pasję do uczenia się przez całe życie. Jednym z kamieni milowych, na których Maple Bear zbudował sukces na całym świecie jest dwujęzyczność. W polskich szkołach i przedszkolach, podobnie jak w placówkach Maple Bear na całym świecie, edukacja jest prowadzona przy zastosowaniu podejścia immersyjnego: nauczyciele prowadzą zajęcia po angielsku, aby dzieci miały stały kontakt z żywym językiem. W szkole podstawowej program jest realizowany w obu językach: lokalne programy nauczania, takie jak literatura polska są prowadzone się w języku polskim.
O wyjątkowo wysokiej jakości nauczania w szkołach Maple Bear decyduje unikalny system rozwijania kompetencji nauczycieli. Czuwa nad tym Rada Akademicka złożona z ponad 200 wybitnych kanadyjskich edukatorów. Yann Bidan, General Manager Maple Bear CEE odpowiedzialny za rozwój sieci w Europie środkowej i wschodniej wyjaśnił, w jaki sposób Maple Bear zapewnia najwyższą jakość edukacji w każdym z 39 krajów, w którym działają jego placówki:
„Maple Bear Global w Kanadzie zapewnia wsparcie akademickie i szkolenia nauczycieli. Wysokie kompetencje nauczycieli to jeden z atutów kanadyjskiego systemu edukacji. W Maple Bear odtworzyliśmy ten ekosystem. Nasz zespół akademicki i trenerzy podróżują po całym świecie, aby zapewnić zarówno początkowe, jak i późniejsze stałe szkolenia i wsparcie wszystkim naszym nauczycielom”.
Maple Bear dba również o jakość szkół i nauczania, przeprowadzając coroczne audyty.
Maple Bear w Katowicach w samym centrum miasta
Dwujęzyczna szkoła podstawowa i przedszkole Maple Bear w Katowicach - pierwsza polska placówka Maple Bear, została otwarta we wrześniu 2023 r. Mieści się w jednym z najpiękniejszych historycznych budynków w samym centrum Katowic przy ul. Stawowej. Remont i zapewnienie pełnej zgodności ze światowymi standardami Maple Bear trwało 8 miesięcy i kosztowało ponad 6 milionów złotych. Na katowicki kampus Maple Bear składa się odrestaurowany zabytkowy budynek szkolny z 1871 roku, nowoczesny plac zabaw i dwie sale gimnastyczne w odrębnym budynku.
Więcej informacji na stronie www.maplebear.pl
Źródło informacji: Maple Bear Poland
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 08.09.2023, 09:35 |
Źródło informacji | Maple Bear Poland |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE
-
Dubai Future Forum 2024: A Vision of Tomorrow, from Brain Chips to Climate Solutions
- 21.11.2024, 12:57
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: APA-OTS
-
Image
GPB: chcemy, aby to polskie firmy napędzały morską transformację energetyczną PAP
„Dążymy do roli dostawcy kategorii Tier-1 w projektach morskiej energetyki wiatrowej, ale ambicje mamy znacznie większe. Wspólnie z ARP chcemy wspomóc odbudowę polskiego przemysłu na Pomorzu i uczynić z Gdańska, Gdyni i Szczecina przemysłowy hub dla projektów MEW. Grupa Przemysłowa Baltic ma tu do odegrania istotną rolę” - mówił Adam Kowalski, prezes zarządu Grupy Przemysłowej Baltic (GPB), podczas konferencji Offshore Wind Poland.- 21.11.2024, 10:31
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom