Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Usługi chmurowe są obecnie jednym z najszybciej rozwijających się obszarów gospodarki w Polsce. Na popularność oraz dynamikę wzrostu duży wpływ miała pandemia COVID-19 oraz nagła konieczność zorganizowania pracy zdalnej firm, szkół czy instytucji. W obliczu nowych wyzwań szczególnie istotne okazały się bowiem usługi pozwalające na zwiększenie skalowalności IT i realizację zdalnego bądź hybrydowego charakteru pracy, takie jak cloud computing.
Z myślą o popularyzacji rozwiązań budowanych w oparciu o krajowe zasoby technologiczne, grupa polskich dostawców usług chmurowych zawiązała Polską Chmurę. Pokazując potencjał, kompetencje oraz najlepsze praktyki polskich firm, Polska Chmura zachęca firmy i administrację państwową do korzystania z usług rodzimych dostawców.
Do organizacji dołączyć mogą firmy spełniające odpowiednie warunki, m.in. posiadające centra danych na terenie kraju, dzięki czemu nie zachodzi konieczność przesyłu danych poza Unię Europejską czy Europejski Obszar Gospodarczy, a więc poza obszar polskiej i europejskiej jurysdykcji. Do Polskiej Chmury należą firmy, które zatrudniają polskich specjalistów, a poprzez liczne projekty inwestycyjne związane z budową nowych ośrodków przetwarzania danych na terenie kraju, wspierają rozwój regionów i polskiej gospodarki.
Zapytani o motywację do dołączenia do Polskiej Chmury, przedstawiciele nowych firm członkowskich odpowiedzieli:
Robert Busz, dyrektor zarządzający Equinix w Polsce
„Zaangażowanie w istotne inicjatywy lokalne, takie jak Polska Chmura, jest naturalnym przedłużeniem naszej działalności w Polsce. Cieszę się, że mam możliwość uczestniczyć w procesie kreowania rozwiązań dla całego sektora i wdrażania najlepszych praktyk. Nie mam wątpliwości, że działanie edukacyjne i budowanie wspólnych standardów tworzą wartość dodaną również dla naszych klientów i pomagają jeszcze lepiej odpowiadać na ich wyzwania i potrzeby”.
Paweł Prasuła, prezes zarządu MAIN
„Stawiamy na rozwój lokalnych kompetencji, także w zakresie usług data center, cloud oraz security IT. Działania Polskiej Chmury idealnie wpisują się w wizję i misję naszej działalności, także związanej z edukacją rynku i wsparciem transformacji cyfrowej polskich przedsiębiorstw. Dlatego zdecydowaliśmy się na dołączenie do tej cennej inicjatywy mającej na celu wzmocnienie pozycji polskich dostawców usług chmurowych”.
Rafał Bakalarz, dyrektor sprzedaży ds. ICT w Netii
„Jako przedstawiciel czołowego, w 100% polskiego, dostawcy rozwiązań z zakresu outsourcingu infrastruktury IT cieszę się, że możemy dołączyć do inicjatywy Polska Chmura. Wierzę, że prowadzone przez nas wspólnie działania edukacyjne, promocyjne czy doradcze przyczynią się do zwiększenia świadomości rynku w zakresie rozwiązań chmurowych, świadczonych lokalnie i przez lokalne firmy”.
Jarosław Mamala, prezes zarządu Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu
„Dołączenie do Polskiej Chmur wkomponowuje się w działalności Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu. Jednym z filarów PNT jest wspieranie nowoczesnej przedsiębiorczości, a tej nie można obecnie rozwijać bez infrastruktury i narzędzi IT. Dlatego PNT w Opolu posiada nowoczesne Centrum Przetwarzania Danych z certyfikatem Rated 3, a swoimi zasobami może wspomóc działanie Polskiej Chmury, która mam nadzieję zdynamizuje transformacje IT w Polskich firmach”.
O Polskiej Chmurze
Polska Chmura powstała z inicjatywy Polskiego Związku Ośrodków Przetwarzania Danych, jako odpowiedź na rosnące potrzeby przedsiębiorstw i instytucji w temacie bezpiecznego przetwarzania danych. Zrzesza firmy, które posiadają centra danych na terenie kraju, tworzą miejsca pracy dla polskich specjalistów oraz gwarantują najwyższą jakość i bezpieczeństwo usług. Polska Chmura należy do koalicji eksperckiej Polskiej Karty Suwerenności Cyfrowej.
Więcej informacji na temat Polskiej Chmury znajduje się na stronie: https://polska-chmura.pl
Źródło informacji: Polska Chmura
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 23.02.2021, 09:08 |
Źródło informacji | Polska Chmura |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Meteorolog: my, ludzie, mamy wpływ na klimat, ale dobrze, że nie możemy wpływać na pogodę PAP
W atmosferze Ziemi gromadzi się energia zdolna zatapiać miasta, zrównywać budynki z ziemią, zrzucać na każdy metr kwadratowy hektolitry wody. Choć kontrolowanie pogody może się wydawać kuszące - dobrze, że ludzie tego nie umieją. Taka władza mogłaby być używana nieodpowiednio - powiedział PAP meteorolog dr Dariusz Baranowski.- 23.11.2024, 08:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Nauka w Polsce
-
Image
Dr Paulina Legutko-Kobus z SGH: planowanie przestrzenne umożliwia ochronę krajobrazu PAP
Samorządy mają wiele narzędzi do ochrony krajobrazu, pytanie - czy potrafią je wykorzystywać? - zauważa dr Paulina Legutko-Kobus, kierowniczka Zakładu Polityki Regionalnej i Lokalnej Szkoły Głównej Handlowej. „Jako kluczowe narzędzie wymieniane są instrumenty planowania przestrzennego” - mówi ekspertka.- 22.11.2024, 15:22
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Offshore Wind Poland 2024: od słów do czynów - będą nowe obszary pod rozwój następnej fazy offshore PAP
Zimą pierwsze spółki wychodzą z budową na morze, a rząd zapowiada wytyczenie kolejnych obszarów na Bałtyku pod następną fazę rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, poza dwiema już realizowanymi. „Powstaje raport o stanie zagospodarowanie obszarów morskich, który da nam podstawy do merytorycznej decyzji o wyznaczeniu nowych obszarów dla rozwoju morskich farm wiatrowych na Bałtyku” - zadeklarował Arkadiusz Marchewka, wiceminister infrastruktury na Konferencji Offshore Wind Poland.- 22.11.2024, 12:56
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom