Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Bank Centralny Libanu, znany ze swojej innowacyjności zarówno w zakresie projektów graficznych, jak i stosowanych zabezpieczeń zdecydował, że jako pierwszy na świecie wprowadzi do obiegu banknot polimerowy posiadający innowacyjne zabezpieczenie CINEMA™ oraz Vivid™ firmy CCL Secure.
Zintegrowane z podłożem zabezpieczenie CINEMA™ daje efekt trójwymiarowości, głębi i ruchu - zmieniają się daty w tle (1920-2020). Przed realizacją kontraktu dla Centralnego Banku Libanu PWPW pomyślnie przetestowała możliwości zadruku polimeru z zabezpieczeniem CINEMA™, wykonując we współpracy z firmą CCL Secure druk promocyjny poświęcony Charliemu Chaplinowi.
Banknot 100000 funtów libańskich zawiera także innowacyjne i użyte po raz pierwszy zabezpieczenie o nazwie Vivid™ - w miejscu transparentnego okienka, po podświetleniu lampą UV, pojawia się wielobarwny obraz, w tym przypadku jest to wizerunek drzewa cedrowego.
W banknocie znalazło się także autorskie rozwiązanie PWPW - transparentny efekt kątowy Mirage4Note® (uzyskiwany metodą druku stalorytniczego) oraz wielotonalny staloryt w miejscu drzewa cedrowego na krawędziach banknotu.
PWPW należy do ekskluzywnej grupy kilkunastu przedsiębiorstw na świecie mających odpowiednie kompetencje i zaplecze techniczne niezbędne do produkcji banknotów na podłożach polimerowych i hybrydowych. Ponadto od stu lat produkuje banknoty na tradycyjnym podłożu papierowym.
Działalność eksportowa Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych została doceniona na rodzimym rynku. W grudniu PWPW otrzymała wyróżnienie w kategorii Globtroter w dziewiątej edycji konkursu Polska Firma - Międzynarodowy Czempion.
„Produkty i usługi PWPW są obecne na każdym kontynencie, a liczba klientów zagranicznych rośnie z roku na rok. Od ponad 10 lat cieszymy się już renomą na rynkach Ameryki Południowej i Środkowej, także w Europie. Azja jest dla nas perspektywicznym rynkiem. PWPW otrzymuje stamtąd dużo zapytań, zrealizowaliśmy już pierwsze kontrakty. Sprzedaż zagraniczna jest dla PWPW z pewnością jednym z kluczowych kierunków rozwoju” - podsumował Maciej Biernat, prezes zarządu PWPW.
Źródło informacji: PWPW
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 11.12.2020, 08:59 |
Źródło informacji | PWPW |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Umowa pomiędzy OSGE a Laurentis przybliża Polskę do stworzenia sieci małych reaktorów modułowych PAP
Kanadyjska firma Laurentis pomoże spółce Orlen Synthos Green Energy w sporządzeniu wstępnego raportu bezpieczeństwa dla reaktorów BWRX-300 firmy GE Hitachi Nuclear Energy. Jest to kompleksowa analiza wymagana przez organ dozoru jądrowego - Państwową Agencję Atomistyki (PAA) - jako część wniosku inwestora o wydanie zezwolenia na budowę.- 18.11.2024, 16:08
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Fakty czy mity? Przekonania Polaków o pojazdach elektrycznych - badanie BMW Group Polska
• Po polskich drogach porusza się ponad 70 tysięcy pojazdów całkowicie elektrycznych [1].
• Mimo rosnącej świadomości ekologicznej oraz dynamicznie rozwijającego się rynku motoryzacyjnego, Polacy nadal wierzą w mity dotyczące elektromobilności, zwłaszcza związane z zasięgiem pojazdów BEV, ich ładowaniem oraz wpływem na środowisko.
- 18.11.2024, 09:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: BMW