Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Na tym etapie rozwoju pandemii zachowanie higieny dłoni jest jedną z kluczowych zasad. „Musimy zwracać uwagę na higienę rąk, zwłaszcza w niektórych miejscach lub momentach, kiedy nasza ochrona jest obniżona” - powiedział Fabrizio Pregliasco, wirusolog z Uniwersytetu w Mediolanie, który ostrzega przed „windami, bankomatami i przyciskami maszyn z napojami lub przekąskami. Po dotknięciu tych klawiatur dobrze jest umyć lub zdezynfekować ręce”.
W roku 2019 duży podmiot koreański zainicjował prace nad nowym przełomowym produktem, który docelowo ma zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa i go eliminować na powierzchniach użytkowych. W 2020 roku dwa podmioty: włoski i polski zawiązały współpracę w celu dystrybucji tego produktu w Unii Europejskiej.
A ten produkt to przezroczysta, samoprzylepna folia, którą można pokryć większość przedmiotów i powierzchni, poczynając od uchwytów, przez panele z przyciskami wind czy bankomatów, przechodząc przez ekrany tabletów i smartfonów, aż po stoły, biurka, itp. Nie wspominając o transporcie publicznym, szkołach, urzędach i szpitalach.
S-ION, bo taka jest nazwa nowego produktu, to wyrób medyczny autoryzowany już w jednym z państw Unii Europejskiej, który od kilku miesięcy jest z powodzeniem stosowany w różnych częściach świata od Azji po USA w jednym tylko celu - aby zapobiegać dalszemu rozprzestrzenianiu się i transmisji wirusów i bakterii.
Skuteczność folii - sprzedawanej w rolkach - wiąże się z tym, że w jej wnętrzu znajdują się jony miedzi, (nano miedź), które uwalniają cząsteczki naładowane elektrycznością dodatnią, co powoduje eksplozję zewnętrznych membran bakterii i wirusów znajdujących się na powierzchni folii. I tak, po około dziesięciu minutach od aplikacji, pierwsze efekty to całkowite obumieranie komórek bakterii, pozostawiające jedynie czystą, nieskażoną powierzchnię. Zastosowanie S-IONu powoduje więc likwidację „producentów” wirusa i stwarza czystą, nieskażoną powierzchnię, odporną na dalsze ataki wirusa. Według różnych certyfikatów, które zostały wydane na podstawie przeprowadzonych testów, skuteczność działania S-ION utrzymuje się przez 10-12 tygodni.
Weisser Automation wraz z Zalim Medica S.A. mają wyłączność do 2025 r. na sprzedaż S-ION we Włoszech, Hiszpanii, Polsce i Izraelu. A cena? No cóż, na pewno nie będzie przekraczać ceny środków codziennego użytku do dezynfekcji.
Strona dystrybutora w Polsce: http://www.zalim-medica.pl/
Strona dystrybutora we Włoszech: http://www.weisserautomation.com/
Źródło informacji: Biuro prasowe Zalim-Medica
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.11.2020, 14:58 |
Źródło informacji | Biuro prasowe Zalim-Medica |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Ponad połowa Polaków deklaruje, że wybiera polskie rozwiązania technologiczne. Faktycznie robi tak 1/3. Najnowsze dane
- 19.09.2024, 13:26
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Rocket Science
-
Naukowiec z IMGW o powodziach: ten niż genueński jest bardziej brutalny niż poprzednie
"Niże genueńskie zazwyczaj powodują bardzo wysokie opady, ale ten konkretny jest dosyć specyficzny. Dwa czynniki sprawiły, że jest on aż tak brutalny. Oba związane ze zmianami klimatu" - mówi o przyczynach powodzi w Polsce dr Michał Marosz, klimatolog z IMGW.- 19.09.2024, 09:00
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Polska z Natury
-
Image
Biznes wykaże się na polu dostępności. Konkurs NCBR
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) zainwestuje 445 mln zł z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki w innowacyjne rozwiązania, które zapewnią, że produkty i usługi będą dostępne dla wszystkich użytkowników, w tym osób ze szczególnymi potrzebami. Nabór wniosków w konkursie „Ścieżka SMART na rzecz dostępności”, adresowanym do dużych przedsiębiorstw, jest już w toku.- 18.09.2024, 09:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: NCBR