Newsletter

Nauka i technologie

SEASUN BIOMATERIALS dostarcza lokalny system do szybkiej diagnostyki molekularnej COVID-19 w miasteczku akademickim Narodowego Uniwersytetu Seulskiego (NUS)

10.05.2021, 13:00aktualizacja: 10.05.2021, 13:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Business Wire/SEASUN BIOMATERIALS
Fot. Business Wire/SEASUN BIOMATERIALS
System ‘4S’ SEASUNBIO SMART SHIELD SYSTEM został zaprezentowany w miasteczku akademickim NUC, jako pierwszy mobilny ośrodek do diagnostyki COVID-19 w Korei.

DAEJEON, Korea Południowa--(BUSINESS WIRE)-- SEASUN BIOMATERIALS (CEO: Park Heekyung), firma specjalizująca się w systemach diagnostyki molekularnej, udostępniła swoje nowe rozwiązanie ‘4S’ (SEASUNBIO - SMART - SHIELD - SYSTEM) na terenie Narodowego Uniwersytetu Seulskiego. Wcześniej system wprowadzono na terenie portu lotniczego Seul-Inczon.

Wiadomość zawiera materiały multimedialne. Pełna wersja dostępna jest tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20210504005599/en/

Lokalny system diagnostyczny 4S to mobilne laboratorium molekularne wyposażone w pomieszczenia - w których panuje ujemne ciśnienie - i dysponujące własnym zasilaniem urządzenia do przeprowadzania szybkich testów w ramach diagnostyki molekularnej i profilaktyki chorób zakaźnych takich jak COVID-19. Całą procedura diagnozowania COVID-19 zajmuje poniżej 1 godziny i polega na wypełnieniu krótkiego kwestionariusza, pobraniu próbki, ekstrakcji kwasu nukleinowego, detekcji molekularnej i wysłaniu raportu z wynikami na telefon badanego.

Od stycznia 2021 r. w „Centrum diagnostyki COVID-19” na terenie portu lotniczego Seul-Inczeon (ICN) działa system SEASUN BIOMATERIALS’ AQ-TOP Plus przeznaczony do wykrywania COVID-19. Wyniki badania gotowe są tam w ciągu 2 godzin. Zarówno pasażerowie, jak i pracownicy ICN są bardzo zadowoleni z szybkiej i precyzyjnej procedury zapewnianej przez AQ-TOP Plus.

SEASUN BIOMATERIALS posiada dwie platformy do diagnostyki COVID-19 – są to systemy z serii U-TOP COVID-19 i AQ-TOP COVID-19. Seria U-TOP COVID-19 przeznaczona jest do szczegółowych badań identyfikujących mutacje w genie S i jednocześnie pozwalających na badanie czterech genów SARS-CoV-2. System z serii AQ-TOP COVID-19 S przeznaczony jest do przeprowadzania szybkich testów w punktach diagnostycznych przy zachowaniu wysokiego poziomu dokładności.

Wszystkie związane z COVID-19 produkty SEASUN BIOMATERIALS, które zastosowano w systemie 4S, zostały zatwierdzone przez Koreańskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Żywności i Leków (MFDS) otrzymując certyfikat "Brand K", oznaczenie CE-IVD, a także otrzymały od amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków zezwolenie na użytkowanie w sytuacjach nadzwyczajnych. Systemy te są eksportowane do innych krajów od pierwszej fali pandemii.

Więcej informacji można znaleźć na stronach www.seasunbio.com i https://youtu.be/QP6Tu9vy8Xk.

 Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210504005599/en/

Źródło: SEASUN BIOMATERIALS

KONTAKT:

SEASUN BIOMATERIALS

Sunny, KIM

e-mail: seasunbio@seasunbio.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.05.2021, 13:00
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ