Newsletter

Nauka i technologie

Szczyt Cyfrowy ONZ - IGF 2021: NASK organizuje warsztaty dla młodzieży

25.11.2021, 15:09aktualizacja: 25.11.2021, 15:13

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

NASK - IGF 2021
NASK - IGF 2021
Państwowy Instytut Badawczy NASK organizuje dla młodzieży warsztaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci, korzyści i zagrożeń związanych z rozwojem sztucznej inteligencji. Spotkania odbędą się 6 i 9 grudnia podczas Szczytu Cyfrowego ONZ - IGF 2021 w Katowicach.

„Dobrostan psychiczny - jak wypływają na moje samopoczucie media społecznościowe?” - to warsztaty skierowane do młodzieży z ostatnich klas szkoły podstawowej oraz uczniów szkół licealnych. Młodzi ludzie dowiedzą się od ekspertów NASK, jaki wpływ na ich psychikę mają social media. Prowadzący warsztat będą chcieli zwrócić uwagę na to, że nierealny obraz świata pokazywany często w social mediach może wpływać na kondycję psychiczną i sposób postrzegania siebie. Uczniowie dowiedzą się także, jak ważne jest dbanie o swój dobrostan psychiczny i co to oznacza w kontekście korzystania z sieci i narzędzi cyfrowych. Spotkanie odbędzie się pierwszego dnia szczytu, 6 grudnia.

Kolejne dwa warsztaty zaplanowane są na 9 grudnia. Podczas spotkania pt. „Prywatność w sieci”, eksperci NASK opowiedzą młodzieży o tym, jak ważna jest ochrona swojej cyfrowej tożsamości i jak w praktyce można to zrobić. Uczestnicy spotkania przeanalizują i spróbują ocenić swoje nawyki w korzystaniu z internetu, w szczególności dotyczące zabezpieczania osobistych danych przed niepowołanym dostępem. Spotkanie to jest dedykowane najmłodszej grupie uczestników IGF 2021, czyli uczniom 7 i 8 klas szkoły podstawowej.

„Nasz wpływ na rozwój sztucznej inteligencji. Czego uczymy maszyny?” - to tytuł drugiego warsztatu organizowanego 9 grudnia, który skierowany jest do młodzieży licealnej. Eksperci NASK wraz z uczestnikami spotkania zastanowią się nad tym, jakie korzyści, ale też zagrożenia może nieść rozwój sztucznej inteligencji. Prowadzący warsztat będą dyskutować z młodzieżą m.in.: o algorytmach, świadomym korzystaniu z nowoczesnych technologii, tworzeniu nowych rozwiązań w świecie sztucznej inteligencji, maszynowym uczeniu.

NASK jest patronem Youth Internet Governance Forum Poland oraz wydarzeń towarzyszących, takich jak Project Youth Summit i Youth Summit Working Session. Podczas tych spotkań młodzi ludzie będą: dyskutować o cyfrowej przyszłości, szukać nowych rozwiązań, wskazywać zagrożenia w sieci oraz zaplanują konkretne działania (tzw. action points) do wykonania w następnym roku. Ta część IGF 2021 kierowana jest do młodych ludzi z całego świata.

Na Szczyt Cyfrowy można się zarejestrować pod linkiem: https://www.intgovforum.org/en/content/igf-2021-registration. Rejestracja umożliwia śledzenie blisko 300 wydarzeń, które odbędą się w ramach tego międzynarodowego wydarzenia.

Źródło informacji: NASK

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 25.11.2021, 15:09
Źródło informacji NASK
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ