Newsletter

Nauka i technologie

Wirtualna rzeczywistość w Szkole Podstawowej nr 397 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej

07.07.2022, 13:08aktualizacja: 07.07.2022, 13:14

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Edutech Expert - Uczeń SP 397 w trakcie zajęć z eduVR
Edutech Expert - Uczeń SP 397 w trakcie zajęć z eduVR
W Szkole Podstawowej nr 397 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej 8 czerwca 2022 r. uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w lekcjach z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. W ramach pierwszych zajęć przy użyciu eduVR z fizyki uczniowie zapoznali się z podstawami energii kinetycznej oraz odwiedzili najwyższy budynek na świecie Burdż Chalifa w Dubaju.

„Laboratoria Przyszłości dają dzieciom i młodzieży ogromną szanse, aby rozwijać kompetencje cyfrowe. Młodzież z ekscytacją podchodzi do zajęć z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości” - powiedziała dyrektor szkoły Alicja Baranowska.

Szkoła zdecydowała się na stworzenie dedykowanej sali na potrzeby realizacji programu Laboratoria Przyszłości. Sala została wyposażona w najnowsze technologie m.in. drukarki 3D, klocki, roboty edukacyjne, wyposażenie fotograficzne, zestaw audio oraz gogle do wirtualnej rzeczywistości wraz z interaktywnymi modułami edukacyjnymi.

„Nauczyciele zaangażowali się w szkolenia, dzięki którym będą mogli wykorzystać technologie druku 3D do realizacji podstawy programowej. Zarówno nauczyciele, jak i dzieci podczas pierwszych zajęć byli zachwyceni możliwościami jakie dają najnowsze technologie” - dodała pani dyrektor.

Dlaczego wirtualna rzeczywistość?

„Już pierwsze pilotażowe zajęcia z uczniami z eduVR odpowiedziały na to pytanie. Wirtualne oglądanie zabytków z wielu stron, przechodzenie przez korytarze, poznawanie ich zakamarków, interaktywne przenoszenie się w miejsca dotąd niedostępne wzbudzały wielką ciekawość i olbrzymie emocje. Budowa serca to jedno, ale czy łatwo i prawidłowo złożysz jego wszystkie części? Gdzie leży aorta, a gdzie przedsionek? Wiele emocji i mnóstwo zaangażowania dzieci w wykonaniu takich zadań, wykorzystując z eduVR. Przełóż, przenieś i połącz. Interaktywne zajęcia są pełne zaangażowania uczniów i pozwalają w dużo większy sposób przyswajać wiedzę. Pozwól doświadczyć, a zrozumiem” - stwierdziła Renata Toepler-Łyżwińska z firmy REMI s.c.

Gogle eduVR posiadają materiały edukacyjne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych zawierające lekcji z matematyki, biologii, chemii, fizyki oraz wirtualne wycieczki.

Szacuje się, iż do 2030 r. technologie wirtualnej rzeczywistości (VR) i rozszerzonej rzeczywistość (AR) mają potencjał, aby zapewnić światowej gospodarce wzrost o 1.5 biliona dolarów.

„Wirtualna rzeczywistość to jedna z najszybciej rozwijających się obecnie technologii na świecie. W najbliższych latach wiele gałęzi gospodarki będzie korzystać z rozwiązań VR w obszarach takich jak edukacja, medycyna czy szkolenia. Dlatego tak ważne jest, aby uczniowie mieli okazję korzystać na co dzień z najnowszych rozwiązań, aby skutecznie mogli przygotować się na zmiany, jakie zachodzą na rynku pracy” - podkreślił Bartosz Michalak reprezentujący firmę Edutech Expert Sp. z o.o., która dostarcza najnowsze technologie dla edukacji oraz prowadzi szkolenia.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Źródło informacji: Edutech Expert Sp. z o.o.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 07.07.2022, 13:08
Źródło informacji Edutech Expert Sp. z o.o.
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.