Newsletter

Nauka i technologie

„Zielona bramownica” (Green Gantry) własciwym kierunkiem rozwoju zrównoważonej infrastruktury drogowej

26.05.2023, 07:15aktualizacja: 26.05.2023, 07:15

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

• Drewniana bramownica naturalnym elementem zrównoważonej infrastruktury drogowej

• Pierwsza „Zielona bramownica” została zainstalowana na torze testowym Kapsch TrafficCom w Teesdorfie w Austrii.

Wiedeń/Warszawa, 26 maja 2023 -Stalowe lub aluminiowe bramownice budowane w ramach wdrażania Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS) są dotychczasowym wieloletnim standardem w branży transportowej.

Negatywny wpływ stali na środowisko naturalne i klimat jest jednak oczywisty, dlatego Kapsch TrafficCom opracował „Zieloną bramownicę” tj. alternatywną konstrukcję hybrydową opartą na drewnie zamiast metalu, która pozwala ograniczyć zużycie stali czy aluminium do minimum. Na torze testowym w Teesdorfie znajduje się obecnie pierwsza bramownica Green Gantry, która wyznacza nowe standardy dla zrównoważonej infrastruktury drogowej.

Green Gantry jest konkurencyjna pod względem jakości i kosztów do konwencjonalnej bramownicy. Drewno ma do dwudziestu razy mniejszą emisję CO2 w porównaniu ze stalą, dzięki czemu wpływ Green Gantry na środowisko naturalne jest zmniejszony w porównaniu do tradycyjnej bramownicy. Co więcej, podczas montażu lub demontażu bramownicy nie zanieczyszcza się środowiska, ponieważ do obróbki drewna nie używa się szkodliwych substancji chemicznych. Oprócz korzyści dla środowiska Green Gantry spełnia również wszystkie odpowiednie normy i standardy europejskie w zakresie wytrzymałości, a jej żywotność wynosi ponad 20 lat.

W ciągu najbliższych dwóch lat na terenie zakładu w Teesdorfie będą monitorowane i rozwijane możliwości budowy infrastruktury Green Gantry, aby w przyszłości zapewnić najlepszą jakość tego nowego ekologicznego rozwiązania i aby wdrożyć tego typu konstrukcje w przyszłości jako standard dla infrastruktury drogowej systemów ITS.

Filmy można znaleźć na kanale Youtube.

Więcej informacji na temat wpływu obecnych technologii zrównoważonego ruchu drogowego i ograniczania emisji zanieczyszczeń można znaleźć tutaj.

KONTAKT:

Sandra Bijelic

szef komunikacji korporacyjnej
 
Kapsch TrafficCom AG

Am Europlatz 2, 1120 Wiedeń, Austria

tel. +43 664 628 1720

e-mail: sandra.bijelic@kapsch.net

Źródło informacji: APA-OTS

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.05.2023, 07:15
Źródło informacji APA-OTS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii