Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Ranking uczelni: Warto studiować zarządzanie w Europie

15.09.2014, 11:59aktualizacja: 15.09.2014, 11:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Studenci ALK przed uczelnią
Studenci ALK przed uczelnią
Opublikowany 15 września przez "Financial Times" ranking najlepszych na świecie kierunków magisterskich z zarządzania pokazuje siłę europejskich uczelni. Na 70 sklasyfikowanych w zestawieniu aż 64 pochodzi ze Starego Kontynentu. Wśród nich są: Akademia Leona Koźmińskiego (35. miejsce) i SGH (68.). Zwycięzcą rankingu jest szwajcarski Uniwersytet St. Gallen.

"Kilkuletnia obecność Akademii Leona Koźmińskiego w rankingach 'Financial Times' przekłada się bezpośrednio na naszą pozycję międzynarodową – mówi prof. Witold Bielecki, rektor. - Znakomite uniwersytety oferują nam współpracę w zakresie wymiany kadry naukowej, studentów, prowadzenia wspólnych badań i łączonych programów edukacyjnych. Współpracujemy z uczelniami, które podobnie jak nasza mają akredytacje międzynarodowe EQUIS, AACSB i AMBA lub co najmniej CEEMAN".

Sam fakt znalezienia się rankingu FT, gdzie jest tylko 70 uczelni na ponad 10 tys. szkół biznesu na świecie to ogromny sukces. A to, że w rankingu są aż dwie polskie uczelnie pokazuje, że polska nauka zarządzania ma się bardzo dobrze.

W czasach globalizacji i silnej konkurencji na międzynarodowym rynku edukacyjnym, Europa jako miejsce do życia i studiowania zarządzania okazuje się bardzo atrakcyjna. Polska w ostatnich latach odnotowała niemal czterokrotny wzrost liczby studentów zagranicznych, których obecnie mamy 36 tysięcy. Wśród najwyżej umiędzynarodowionych uczelni jest Akademia Leona Koźmińskiego z około tysiącem cudzoziemców z ponad 60 krajów.

Ciekawie wygląda zestawienie lidera rankingu, Uniwersytetu St. Gallen z liderem kształcenia biznesowego z Polski – Akademią Leona Koźmińskiego. Obie uczelnie mają elitarny charakter i podobną liczbę studentów – 8 tyś., ale różni je poziom finansowania. Roczny budżet St. Gallen wynosi 212 mln franków i może być porównywalny jedynie z budżetem największej polskiej uczelni, Uniwersytetu Warszawskiego. Ilustruje to potencjał badawczy i naukowy szwajcarskiej uczelni, praktycznie nieosiągalny w Polsce.

KONTAKT:

Ewa Barlik

rzecznik prasowy

tel. kom. +48 601 248 450

e-mail: ewabarlik@kozminski.edu.pl

Akademia Leona Koźmińskiego

www.kozminski.edu.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 15.09.2014, 11:59
Źródło informacji Akademia Leona Koźmińskiego
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ