Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Dokument ten zobowiązuje firmy do prowadzenia spójnej polityki korporacyjnej, w której równe traktowanie pracowników i zarządzanie różnorodnością stają się podstawą działalności współczesnych organizacji.
Obie firmy, dołączając do grona sygnatariuszy Karty przeciwstawiają się takim praktykom jak mobbing, dyksryminacja i nietolerancja w miejscu pracy ze względu na wiek, płeć, niepełnosprawność, stan zdrowia, narodowość, tożsamość płciową, styl życia czy status rodzinny. W ten sposób tradycja amerykańskiej korporacji General Electric, która mówi o równych szansach dla każdego jej pracownika, zostaje oficjalnie wpisana w działalność Engineering Design Center zrzeszającego pracowników obu organizacji.
Karta Różnorodności obowiązuje w 12 krajach Unii Europejskiej. W lutym 2012 roku trafiła również do Polski, gdzie szybko zdobyła uznanie w wielu instytucjach. Koordynatorem międzynarodowej inicjatywy w naszym kraju jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Spotkanie poprowadziła Ewa Leśnowolska, przedstawicielka Forum Odpowiedzialnego Biznesu i koordynatorka Karty Różnorodności. Kartę podpisali Magdalena Nizik, prezes Zarządu General Electric Company Polska oraz Witold Wiśniowski, dyrektor Instytutu Lotnictwa.
Engineering Design Center (EDC) powstało w 2000 roku na mocy porozumienia między General Electric Company Polska a Instytutem Lotnictwa. W centrum pracuje około 1 700 polskich i zagranicznych specjalistów. Inżynierowie obydwu firm wspólnie realizują projekty inżynierskie z takich branż jak: lotnictwo, energetyka i przemysł naftowy.
General Electric (GE) to firma utworzona przez Thomasa Edisona w 1890 roku. Działa w ponad 100 krajach i zatrudnia około 300 tys. pracowników. GE zajmuje się nowoczesnymi technologiami m.in. w lotnictwie, ochronie zdrowia, przemyśle naftowym, energetyce i energii odnawialnej.
Instytut Lotnictwa powstał w 1926 roku. Obecnie prowadzi badania dla sektora lotniczego w zakresie, m.in.: badań materiałowych, aerodynamiki, technologii kosmicznych, projektowania i konstrukcji obiektów latających, awioniki, silników nowych generacji, badań środowiskowych. Zatrudnia ponad 1 300 inżynierów i naukowców.
KONTAKT:
Wojciech Łukowski
tel. kom. +48 601 582 144
e-mail: wojciech.lukowski@ilot.edu.pl
-
Karolina Kulińska
tel. kom. +48 695 215 797
e-mail: karolina.kulinska@ge.com
-
Anna Wołkiewicz
tel. kom +48 603 887 557
e-mail: anna.wolkiewicz@ge.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 08.10.2014, 17:34 |
Źródło informacji | Instytut Lotnictwa |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
PZU z pomocą dla poszkodowanych w pożarze w Ząbkach
Od wczesnego poranka 4 lipca br. mobilni eksperci PZU są na miejscu poważnego pożaru na osiedlu w podwarszawskich Ząbkach. Kontaktujemy się ze wszystkimi ubezpieczonymi w PZU mieszkańcami bloku objętego pożarem. Uruchomiliśmy uproszczone procedury obsługi, a dziś na miejsce przyjedzie też Mobilne Biuro PZU, w którym poszkodowani będą mogli zgłaszać szkody bezpośrednio, uzyskać informacje o przygotowanych dla nich lokalach zastępczych i inną pomoc.- 04.07.2025, 16:15
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: PZU
-
Komunikat prasowy Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa po pożarze budynku wielorodzinnego w Ząbkach - apel PIIB o pilny przegląd poddaszy w Polsce
W związku z pożarem budynku wielorodzinnego w Ząbkach koło Warszawy, Polska Izba Inżynierów Budownictwa składa wyrazy współczucia wszystkim poszkodowanym mieszkańcom oraz wskazuje na konieczność podjęcia natychmiastowych działań prewencyjnych i kontrolnych w skali ogólnopolskiej.- 04.07.2025, 16:04
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Polska Izba Inżynierów Budownictwa
-
Rynek fotowoltaiki w Polsce 2025. Podsumowanie i wnioski z raportu
Instytut Energetyki Odnawialnej opublikował XIII edycję raportu „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2025”. Wartość inwestycji w moce PV przekroczyła 12 mld zł. Pod względem przyrostu mocy PV w 2024 roku Polska zajęła 5. miejsce w UE i umocniła się na 6. miejscu pod względem skumulowanej mocy zainstalowanej, daleko wyprzedzając kolejne kraje z TOP 10.- 04.07.2025, 15:20
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Instytut Energetyki Odnawialnej
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ