Newsletter

BNP PARIBAS BANK POLSKA SA uzgodnienie planu połączenia banku oraz Banku Gospodarki Żywnościowej S.A.

10.10.2014, 19:10aktualizacja: 10.10.2014, 19:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący z plikiem 37/2014

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 36/2014 z dnia 3 września 2014 r. dotyczącego zamiaru połączenia BNP Paribas Banku Polska S.A. ("BNPP Polska") i Banku Gospodarki Żywnościowej S.A. ("BGŻ") ("Połączenie"), Zarząd BNPP Polska informuje, że w dniu 10 października 2014 r. Zarząd BNPP Polska i Zarząd BGŻ uzgodniły i podpisały plan połączenia BNPP Polska z BGŻ, sporządzony na podstawie art. 498 i 499 ustawy z dnia 15 września 2000 r. - Kodeks spółek handlowych (tekst jednolity: Dz. U. 2013, poz. 1030 ze zm.) ("KSH") ("Plan Połączenia").

Połączenie zostanie przeprowadzone zgodnie z art. 492 §1 pkt 1 KSH przez przeniesienie całego majątku (wszystkich aktywów i pasywów) BNPP Polska (Banku Przejmowanego) na BGŻ (Bank Przejmujący), z równoczesnym podwyższeniem kapitału BGŻ, z kwoty 56.138.764 PLN (słownie: pięćdziesiąt sześć milionów sto trzydzieści osiem tysięcy siedemset sześćdziesiąt cztery złote) do kwoty 84.238.318 PLN (słownie: osiemdziesiąt cztery miliony dwieście trzydzieści osiem tysięcy trzysta osiemnaście złotych) w drodze emisji 28.099.554 (słownie: dwadzieścia osiem milionów dziewięćdziesiąt dziewięć tysięcy pięćset pięćdziesiąt cztery) akcji BGŻ o wartości nominalnej 1,00 PLN (słownie: jeden złoty) ("Akcje Połączeniowe"), które BGŻ wyda dotychczasowym akcjonariuszom BNPP Polska.

W Planie Połączenia ustalono następujący parytet wymiany akcji: w zamian za 6 (słownie: sześć) akcji BNPP Polska akcjonariusze BNPP Polska otrzymają 5 (słownie: pięć) Akcji Połączeniowych.

Zarząd BNPP Polska oraz Zarząd BGŻ ustaliły parytet wymiany akcji po zapoznaniu się z wynikami wycen BNPP Polska i BGŻ.

W przygotowywaniu wycen BNPP Polska i BGŻ, a także przy określaniu parytetu wymiany akcji, Zarząd BNPP Polska wziął pod uwagę, m.in. opinię z dnia 9 października 2014 roku, którą otrzymał od Citigroup Global Markets Limited, potwierdzającą, że w ujęciu finansowym i na wspomniany wyżej dzień, parytet wymiany akcji został ustalony godziwie z punktu widzenia akcjonariuszy BNPP Polska (fairness opinion).

Na skutek Połączenia BGŻ wstąpi we wszystkie prawa i obowiązki BNPP Polska, a BNPP Polska zostanie rozwiązany bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego.

Przeniesienie całego majątku (wszystkich aktywów i pasywów) BNPP Polska na BGŻ nastąpi w dniu wpisu Połączenia do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez sąd rejestrowy właściwy ze względu na siedzibę BGŻ. Wpis podwyższenia kapitału zakładowego BGŻ w wyniku emisji Akcji Połączeniowych zostanie dokonany w tym samym dniu.

Połączony Bank będzie prowadził działalność pod firmą Bank BGŻ BNP Paribas Spółka Akcyjna.

Zgodnie z art. 506 § 2 i § 4 KSH, celem realizacji Połączenia Walne Zgromadzenia BNPP Polska oraz BGŻ podejmą określone uchwały, a w szczególności uchwały o zatwierdzeniu Planu Połączenia oraz o wyrażeniu zgody na proponowane zmiany w statucie BGŻ w związku z Połączeniem.

Połączenie zostanie przeprowadzone dopiero po uzyskaniu wszystkich wymaganych prawem zgód i zezwoleń związanych z Połączeniem, w tym: (i) zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego ("KNF") na Połączenie na podstawie art. 124 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe (tekst jednolity: Dz. U. z 2012 r., poz. 1376 ze zm.) ("Prawo Bankowe"); (ii) zezwolenia KNF na zmiany statutu BGŻ na podstawie art. 34 ust. 2 w zw. z art. 31 ust. 3 Prawa Bankowego; (iii) decyzji KNF o zatwierdzeniu memorandum informacyjnego na podstawie art. 38b ust. 1 w związku z art. 7 ust. 7 pkt 1) oraz art. 7 ust. 14 pkt 1) ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2013 r., poz. 1382); oraz (iv) innych zgód i zezwoleń wskazanych w punkcie 4.2 Planu Połączenia.

W związku z powyższym BNPP Polska w załączeniu przekazuje do publicznej wiadomości:

1. Plan Połączenia wraz z następującymi załącznikami zgodnie z art. 499 § 2 KSH:

• Projektem uchwały Walnego Zgromadzenia BGŻ w sprawie Połączenia, podwyższenia kapitału zakładowego BGŻ oraz zmiany statutu BGŻ;

• Projektem uchwały Walnego Zgromadzenia BNPP Polska w sprawie Połączenia;

• Projektem zmian w statucie BGŻ;

• Dokumentem określającym wartość majątku BNPP Polska na dzień 30 września 2014 r.;

• Dokumentem określającym wartość majątku BGŻ na dzień 30 września 2014 r.

Załączniki do Planu Połączenia, o których mowa w art. 499 § 2 pkt 4 KSH, nie zostały dołączone do Planu Połączenia z uwagi na zastosowanie wyjątku przewidzianego w art. 499 § 4 KSH.

2. Sprawozdanie Zarządu BNPP Polska z dnia 10 października 2014 r., sporządzone zgodnie z art. 501 KSH, uzasadniające połączenie BNPP Polska oraz BGŻ.

3. Opinię Citigroup Global Markets Limited z dnia 9 października 2014 r., potwierdzającą, że w ujęciu finansowym i na wspomniany wyżej dzień, parytet wymiany akcji został ustalony godziwie z punktu widzenia akcjonariuszy BNPP Polska (fairness opinion).

Jednocześnie informujemy, że BNPP Polska oraz BGŻ wystąpią do sądu rejestrowego o wyznaczenie biegłego celem sporządzenia opinii zgodnie z art. 503 § 1 KSH. Po jej otrzymaniu BNPP Polska opublikuje w formie raportu bieżącego treść powyższej opinii.

Decyzja o Połączeniu jest wynikiem realizacji zobowiązań przyjętych przez Grupę BNP PARIBAS wobec KNF.

Podstawa prawna: z §5 ust. 1 pkt 13 oraz §19 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (tekst jednolity: Dz. U. z 2014 r., poz. 133)

Więcej na: biznes.pap.pl

kom espi abs/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Data publikacji 10.10.2014, 19:10
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii