Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MSZ informuje:
Współpraca polsko-szwedzka, przygotowania do Szczytu Partnerstwa Wschodniego w Rydze oraz możliwości wspólnych działań w zakresie polityki rozwojowej były głównymi tematami konsultacji podsekretarza Stanu ds. współpracy rozwojowej, Polonii i polityki wschodniej w Sztokholmie 18 marca br.
Podczas pobytu w Szwecji wiceminister Konrad Pawlik spotkał się z sekretarz stanu w szwedzkim MSZ Anniką Söder, odpowiedzialną m.in. za kwestie polityki wschodniej. - Mamy nadzieję na dalszą ścisłą współpracę ze stroną szwedzką w ramach partnerstwa strategicznego. Jednym z obszarów naszych wspólnych działań powinna pozostać wschodnia polityka Unii Europejskiej, w tym przede wszystkim Partnerstwo Wschodnie - powiedział podsekretarz stanu Konrad Pawlik.
Partnerstwo Wschodnie zostało powołane do życia w 2009 r. jako wspólna polityka Unii Europejskiej wobec Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Ukrainy. Pomysłodawcami Partnerstwa były Polska i Szwecja.
W Sztokholmie wiceszef polskiej dyplomacji rozmawiał także z sekretarzem stanu Ulriką Modéer w Ministerstwie ds. Międzynarodowej Współpracy Rozwojowej oraz z dyrektor Departamentu Europy i Ameryki Łacińskiej Elsą Hastad w siedzibie Szwedzkiej Agencji ds. Międzynarodowej Współpracy Rozwojowej. Tematem dyskusji było m.in. finansowanie pomocy rozwojowej w ramach UE oraz możliwości realizacji wspólnych projektów rozwojowych wobec państw Partnerstwa Wschodniego.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)
kom/ azb/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 19.03.2015, 18:03 |
Źródło informacji | MSZ |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |