Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MSW: badania wariografem bez dodatkowej presji (komunikat)

25.03.2015, 10:22aktualizacja: 25.03.2015, 10:22

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MSW informuje:

W badaniu psychofizjologicznym policjantów nie będzie już mógł uczestniczyć nikt poza osobą przeprowadzającą badanie. Dzięki temu funkcjonariusze sprawdzani wykrywaczem kłamstw unikną dodatkowej presji, którą wywołuje obecność osób trzecich. Do tej pory przepisy pozwalały na obecność podczas takich badań kierownika komórki wydziału spraw wewnętrznych KGP lub osoby przez niego wyznaczonej. Takie badania przeprowadzane są m.in. podczas zmiany stanowiska na wyższe.

Zmiany wprowadza projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych zmieniającego rozporządzenie w sprawie trybu i warunków ustalania zdolności fizycznej i psychicznej policjantów do służby na określonych stanowiskach lub w określonych komórkach organizacyjnych jednostek Policji, który właśnie został skierowany do uzgodnień międzyresortowych.

Nowe przepisy określają również kto w Policji będzie przeprowadzał badania psychofizjologiczne podczas przyjęć do służby. Według projektu rozporządzenia będą to odpowiednie komórki organizacyjne Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. Dodatkowo badania mogą przeprowadzać pracownicy laboratoriów kryminalistycznych w komendach wojewódzkich lub stołecznej Policji po odpowiednim przeszkoleniu. Usytuowanie miejsca prowadzenia badań poza komórkami prowadzącymi nabór, gwarantuje również obiektywizm wyników testu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kfk/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.03.2015, 10:22
Źródło informacji MSW
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ