Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Olimpiada gromadzi najlepszych informatyków ze szkół średnich z krajów bałtyckich: Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski i Szwecji. Stałym uczestnikiem zawodów jest reprezentacja Norwegii. Każdy kraj jest reprezentowany przez 6 uczniów i 2 dorosłych opiekunów. Bałtycka Olimpiada Informatyczna jest indywidualnym konkursem algorytmiczno/programistycznym, w którym każdy zawodnik ma do dyspozycji komputer wraz ze środowiskiem programistycznym i musi rozwiązać od 6 do 8 zadań w dwóch 5-godzinnych sesjach, rozgrywanych w dwóch różnych dniach. Uczestnicy zawodów muszą wykazać się znakomitą wiedzą i umiejętnościami w obszarach algorytmiki i programowania, które są jądrem informatyki. Olimpiada trwa 4 dni:
1. Dzień otwarcia i zawody próbne,
2. I dzień konkursowy,
3. II dzień konkursowy,
4. Dzień sportowo-rekreacyjny i ceremonia zamknięcia z wręczaniem medali i nagród.
Bałtycka Olimpiada Informatyczna jest organizowana w Polsce po raz trzeci. Jest ona znakomitym miejscem promocji polskiej, młodzieżowej informatyki i idei programowania "od przedszkola". W historii Olimpiady Bałtyckiej Polacy zapisali się złotymi zgłoskami (zobacz http://www.boi2014.lmio.lt/about.html).
Zawody w roku 2015 są organizowane pod patronatem Pani minister Edukacji Narodowej, Joanny Kluzik-Rostkowskiej, oraz pana Andrzeja Malinowskiego, prezydenta Pracodawców RP. Organizatorami BOI 2015 są Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacja Rozwoju Informatyki oraz Komitet Główny Olimpiady Informatycznej. Przeprowadzenie tegorocznych zawodów nie byłoby możliwe bez wsparcia sponsora głównego - Banku Zachodniego WBK, oraz partnerów: Allegro, DeepSense.io, Holiday Inn Warszawa Józefów, Jane Street , NASK, Samsung LABO, Teza.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 28.04.2015, 14:02 |
Źródło informacji | Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |