Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Czy woda wpływa na naszą zdolność koncentracji uwagi?
Woda to główny składnik budujący organizm ludzki - stanowi średnio 60 proc. masy ciała przeciętnego, dorosłego człowieka. Mózg człowieka to aż w 75 proc. woda, dlatego nawet niewielkie odwodnienie może wpływać na jego funkcje. Nawet nieznaczne, 1 - 2 proc. odwodnienie organizmu powoduje m.in. zmęczenie czy spadek nastroju. Brak odpowiedniej ilości wody obniża sprawność umysłową, co utrudnia skupienie się na wykonywanym zadaniu i obniża efektywność w przyswajaniu wiedzy. "Warto dbać o prawidłowe nawodnienie - rozpoczynać dzień od wypicia szklanki wody i sięgać po nią regularnie w ciągu całego dnia - podkreśla specjalista w zakresie żywienia człowieka i dietetyki, dr inż. Katarzyna Okręglicka. - Właściwe nawyki żywieniowe związane z piciem wody mogą znacząco wpłynąć na nasze samopoczucie. Nasz nastrój oraz aktywność umysłowa są w znacznej mierze zależne od pełnowartościowej diety. To, w jaki sposób będzie funkcjonować zdolność logicznego myślenia, rozumienia czy kreatywność, wiąże się między innymi z regularnym piciem odpowiedniej ilości płynów. Zachęcam wszystkich do przetestowania związku między kreatywnością, efektywnym myśleniem i odpowiednim nawodnieniem. Myślę, że każdy, kto zadba, o właściwą ilość przyjmowanych płynów, zwłaszcza w okresie intensywnego wysiłku umysłowego - np. podczas pracy lub ważnych egzaminów - przekona się o tym, że łatwiej się uczy, szybciej zapamiętuje i sprawniej działa".
Więcej o programie oraz wpływie wody na zdrowie można znaleźć na stronie: www.wodanastart.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 30.04.2015, 15:02 |
Źródło informacji | Materiały prasowe programu "Woda na Start" |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei