Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 56/2014 z dnia 12 listopada 2014 r. w sprawie ustalenia II Programu Emisji Obligacji Publicznych (Program), Zarząd KRUK S.A. ("Emitent", "Spółka") informuje, iż w dniu 7 maja 2015 roku podjął uchwałę w sprawie emisji obligacji serii W1 (Obligacje) oraz ustalenia ostatecznych warunków emisji tych Obligacji w tym ceny emisyjnej oraz liczby emitowanych Obligacji. Obligacje objęte są Prospektem emisyjnym podstawowym zatwierdzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 22 grudnia 2014 roku., który dostępny jest na stronie internetowej Spółki: www.kruksa.pl
Obligacje będą oferowane w drodze oferty publicznej. W ramach emisji Obligacji zaoferowanych zostanie nie więcej niż 200 000 niezabezpieczonych Obligacji na okaziciela w formie zdematerializowanej. Obligacje będą przedmiotem ubiegania się przez Emitenta o ich wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym Catalyst prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
Zgodnie z wymogiem zawartym w art. 54 ust. 3 Ustawy o ofercie publicznej (...), Spółka informuje, że Obligacje oferowane będą po cenie emisyjnej równej wartości nominalnej, która wyniesie 100 złotych, natomiast łączna wartość nominalna Obligacji będzie nie większa niż 20 000 000 złotych.
Wpływy netto z emisji Obligacji serii W1 zostaną przeznaczone przez Emitenta zgodnie z założeniami Programu Emisji Obligacji.
Obligacje będą oprocentowane według stałej stopy procentowej w wysokości 4,5 procent w skali roku. Odsetki od Obligacji wypłacane będą w okresach co trzy miesiące.
Okres zapadalności Obligacji wynosi 60 miesięcy od dnia ich przydziału, przy czym Emitent będzie miał prawo wcześniejszego wykupu części lub całości subskrybowanych Obligacji na własne żądanie, jednak nie wcześniej niż po upływie sześciu miesięcy od daty przydziału Obligacji. Decyzję o ewentualnym wcześniejszym wykupie Obligacji podejmie Zarząd Emitenta według własnego uznania. Obligatariuszom nie przysługuje natomiast prawo wcześniejszego żądania wykupu Obligacji, za wyjątkiem sytuacji przewidzianych w art. 24 ust. 2 i 3 Ustawy o obligacjach, tj. w sytuacji niewypełnienia przez Emitenta w terminie, całości lub części, zobowiązań wynikających z Obligacji, jak również w przypadku likwidacji Emitenta.
Obligacje uprawniają wyłącznie do świadczeń pieniężnych.
Zarząd Spółki informuje, że na ostatni dzień kwartału poprzedzającego udostępnienie propozycji nabycia Obligacji tj. na dzień 31 marca 2015., Emitent posiadał, według oszacowanej wartości, zobowiązania ogółem w wysokości 819 mln zł, w tym: zobowiązania z tytułu kredytów, pożyczek oraz inne zobowiązania finansowe w wysokości 776 mln zł.
Perspektywy rozwoju rynku wierzytelności, a w szczególności przewidywana duża podaż spraw do windykacji wierzytelności z sektora bankowego w najbliższych kilku latach, jest szansą dla Emitenta i jego Grupy do nabycia dużego wolumenu pakietów. Emitent przewiduje, że w tym czasie Grupa Kapitałowa KRUK poniesie istotne nakłady na inwestycje w pakiety wierzytelności.
Planowane przez Emitenta efekty przedsięwzięcia, które mają być sfinansowane z emisji niezabezpieczonych obligacji, będą porównywalne z podobnymi przedsięwzięciami realizowanymi dotychczas przez Spółkę.
Jednocześnie Spółka informuje, iż zgodnie z art. 24 ust. 1 Ustawy o ofercie publicznej (...), pełna informacji o szczegółowych warunkach emisji Obligacji emitowanych w ramach Programu (Ostateczne Warunki Emisji Obligacji) udostępniona zostanie do publicznej wiadomości na stronie internetowej Emitent www.kruksa.pl oraz dodatkowo na stronie internetowej Oferującego Domu Maklerskiego BDM S.A. www.bdm.pl .
Więcej na: biznes.pap.pl
kom espi zdz
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 07.05.2015, 15:49 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |