Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Działając na podstawie § 9 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku
w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez Emitentów (...) [Dz.U.2009.33.259 ze zm.] oraz w nawiązaniu do treści raportu bieżącego nr 2/2015 z dnia 8 maja br., Zarząd PROTEKTOR S.A. (dalej także: "Emitent" lub "PRT" lub "Najemca") podaje do publicznej wiadomości, że dnia 18 czerwca 2015 roku Emitent zawarł ze spółką działającą pod firmą: "STREFA 1 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością" z siedzibą w Lublinie ("Wynajmujący"), przyrzeczoną umowę najmu ("Umowa"), której przedmiotem jest budowa i najem przez Emitenta budynku, na który składa się hala magazynowo - produkcyjna o powierzchni ok. 6.450 m2 oraz budynek biurowy o powierzchni ok. 560 m2, który to budynek zostanie wybudowany przez Wynajmującego na nieruchomości o łącznej powierzchni 1,7170 ha, położonej w Podstrefie Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec w lubelskiej dzielnicy Felin ("przedmiot Umowy").
Strony ustaliły okres budowy na 9 miesięcy, natomiast okres najmu na 10 lat, licząc od dnia zakończenia czynności wydania przedmiotu najmu. Przez cały okres trwania Umowy Wynajmujący zobowiązuje się do niezbywania Nieruchomości, jak i jej części, oraz tak całego prawa, jak i ułamka w prawie własności, bez uzyskania zgody Najemcy na powyższe.
Szacowana całkowita wartość umowy najmu za cały okres jej obowiązywania to około 17 mln PLN, wynikająca z uśrednienia czynszu najmu, ustalonego w Umowie oraz opłat dodatkowych (koszty eksploatacyjne, opłaty serwisowe, podatek od nieruchomości, opłaty za użytkowanie wieczyste, ubezpieczenie przedmiotu najmu oraz innych opłat publicznoprawnych związanych z przedmiotem najmu, kaucja gwarancyjna oraz gwarancja bankowa).
Po wybudowaniu przedmiotu najmu zgodnie z projektem techniczno- technologicznym i uzyskanymi decyzjami administracyjnymi, Wynajmujący zobowiązuje się wydać Emitentowi przedmiot najmu - nie później niż do dnia 31 marca 2016 roku.
Stronom Umowy przysługują uprawnienia wypowiedzenia Umowy, nie odbiegające od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów.
W razie, gdy Wynajmujący nie wyda PRT przedmiotu najmu w terminach ustalonych umownie, zobowiązany jest zapłacić PROTEKTOR S.A. karę umowną za zwłokę w wysokości 5.000 PLN dziennie, licząc od trzydziestego pierwszego dnia zwłoki (za pierwsze 30 dni kalendarzowe nie będzie naliczana kara umowna), przy czym maksymalna wysokość kar umownych należnych Najemcy od Wynajmującego z tego tytułu nie może przekroczyć wysokości 2.000.000 PLN. Emitent może odstąpić od Umowy, gdy Wynajmujący nie wyda PRT przedmiotu najmu w terminie określonym umownie- w takim przypadku Wynajmujący zapłaci PROTEKTOR S.A. karę umowną w wysokości 2.000.000 PLN. Postanowienia w zakresie kary umownej na wypadek odstąpienia od Umowy mają zastosowanie także wówczas, gdy PRT odstąpi od Umowy.
W przypadku podjęcia decyzji w przedmiocie zbycia Nieruchomości, tak w całości, jak w części, oraz tak całego prawa, jak i ułamka w prawie własności, Wynajmujący zobowiązuje się, pod rygorem zapłacenia Najemcy kary umownej w kwocie 3.000.000 (słownie: trzy miliony) PLN zaoferować Najemcy, w pierwszej kolejności, przed przystąpieniem do zawarcia umowy zobowiązującej, przedwstępnej lub innej umowy, dającej osobie trzeciej jakiekolwiek roszczenie wobec Wynajmującego o przeniesienie własności Nieruchomości (w całości lub w części) lub udziału w Nieruchomości, złożyć w formie aktu notarialnego ofertę sprzedaży Nieruchomości (prawo pierwszej oferty), która będzie ofertą warunkową zależną od nieskorzystania z prawa pierwokupu ze strony Agencji Rozwoju Przemysłu Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie.
Warunek zawieszający, determinujący możliwość zawarcia Umowy i przywołane w treści raportu bieżącego 2/2015, został spełniony.
Kryterium uznania Umowy za umowę znacząca, jest jej wartość- przewyższająca 10% kapitałów własnych Emitenta; szczegółowa podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami państwa niebędącego państwem członkowskim - § 5 ust. 1 pkt 3.
Więcej na: biznes.pap.pl
kom espi zdz
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 18.06.2015, 15:48 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |