Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Jedną z istotnych modyfikacji jest obliczanie kosztów dostawy - nie będą one określane w karcie produktu, ale obliczane na podstawie sumy brutto zamówienia i opcji dostawy. Każdy wykonawca sam określi wszelkie niezbędne informacje do obliczania kosztów dostawy zamówień. Ułatwi to zamawiającym wybór najkorzystniejszej oferty.
Do czasu określenia kosztów dostawy wykonawca nie może tworzyć nowych kart produktów, oraz usuwać ani klonować kart. Oferty wykonawców, którzy nie określili kosztów dostawy, nie są widoczne na Platformie.
Kolejną zmianą jest funkcjonalność pozwalająca wykonawcom na masowe zamieszczanie ofert poprzez wypełnienie szablonów kart produktów przy pomocy pobranych z Platformy i wypełnionych plików w wybranych formatach. Skrócenie czasu wypełniania kart produktów pomoże wykonawcom w publikowaniu wielu ofert jednocześnie.
Zmieniły się również możliwości przesyłania zapytania ofertowego i udzielania na nie odpowiedzi. Obecnie treść zapytania może być bardziej rozbudowana, a wykonawca może odpowiedzieć całym katalogiem produktów. Daje to obu stronom - wykonawcom i zamawiającym - możliwość przekazania pełniejszej informacji o warunkach zakupu oraz oferowanych produktach.
Szczegółowe informacje dotyczące zaimplementowanych zmian dostępne są w instrukcjach po zalogowaniu na Platformie w dziale "instrukcje obsługi".
Zachęcamy do skorzystania z wersji demonstracyjnej, na której można przejść procedurę zamieszczenia ofert i sprzedaży bądź kupna produktów bez żadnych zobowiązań. Jest ona dostępna pod adresem: http://demo.ekatalogi.uzp.gov.pl.
Elektroniczna Platforma Katalogów Produktów eKatalogi to bezpłatna internetowa platforma zakupowa łącząca małych i średnich przedsiębiorców, jako sprzedających, z sektorem administracji i instytucjami publicznymi jako kupującymi. To nowoczesne narzędzie informatyczne udostępnione zostało przez Urząd Zamówień Publicznych. Celem jest ułatwienie obu stronom dostępu do transakcji rynku zamówień publicznych poniżej kwot zobowiązujących do stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. w 414 000 Euro w przypadku zamawiających sektorowych, oraz 30 000 Euro dla pozostałych zamawiających. Kupowanie za pośrednictwem Platformy e-Katalogi jest szybkie i łatwe.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 09.12.2015, 16:42 |
Źródło informacji | Urząd Zamówień Publicznych |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu