Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Aura Sky powstaje u zbiegu ulic Ostrobramskiej i Rodziewiczówny, na gruncie do którego deweloper ma prawo własności. W 1919 roku gmina żydowska kupiła tam 39 hektarów gruntów, gdzie utworzyła m.in. Kibuc Grochów oraz miasteczko filmowe. Pod koniec XX w. część tej ziemi odzyskano.
"Każdy Żyd spacerujący po Warszawie może pokazać palcem, że właśnie w tym miejscu powstał pierwszy w historii kibuc i pierwsza w Polsce szkoła z hebrajskim językiem nauczania" - powiedział prof. Szewach Weiss podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod Aura Sky.
Były ambasador Izraela przypomniał, że w 1939 roku naród żydowski na całym świecie liczył około 18 milionów osób, z czego w Polsce żyło 3 i pół miliona, a wspólna historia polsko-żydowska ma ponad 800 lat. "W Polsce każdy z nas był strażnikiem swojej kultury, integracja była bardzo delikatna, ale jednym z cudów naszego wspólnego życia było to, że Żyd w Polsce mógł zostać Żydem i mieć swoją gminę, synagogę, szkołę i przedszkole - powiedział izraelski polityk i laureat Wielkiego Krzyża Zasługi RP. Według niego to w Polsce rozwijał się żydowski geniusz. - 24 procent laureatów Nagrody Nobla ma pochodzenie żydowskie, a połowa z nich ma polskie korzenie" - dodał Szewach Weiss.
Aura Sky to kolejna inwestycja Grupy Mill-Yon, aktualnie realizującej także: Aura Gdańsk na Wyspie Spichrzów (Gdańsk), Aura Park w Wilanowie (Warszawa) i Aura Garden na Białołęce (Warszawa). Grupa Mill-Yon do tej pory oddała do użytku ponad 1 600 mieszkań i lokali usługowych, a kolejne 1 100 jest w budowie.
Inwestycja na warszawskiej Pradze Południe obejmie trzy budynki, w których będzie 580 mieszkań: od 35-metrowych do 130-metrowych apartamentów na najwyższych kondygnacjach. Wszystkie mieszkania będą miały panoramiczne okna oraz balkony, loggie lub ogrody zimowe. Na parterze znajdzie się galeria handlowo-usługowa o łącznej powierzchni 3 000 m2.
Budynki rozplanowane są wokół wewnętrznego ogrodu. Wejście ma prowadzić przez lobby z portiernią i ochroną, a cały teren będzie i monitorowany. W wysokościowcu zaplanowano 4 szybkobieżne windy.
Architektem Aura Sky jest Kipp Projekt Sp. z o.o., generalnym wykonawcą jest firma UNIBEP S.A., a finansowanie inwestycji zapewnia bank Getin Noble Bank S.A.
Mill-Yon jest częścią Grupy ILDC, który od ponad 100 lat prowadzi działalność deweloperską na wszystkich kontynentach. ILDC jest jedną z czołowych firm działających w Izraelu, wycenianą na Giełdzie Papierów Wartościowych już od 1953 roku. Poza sektorem mieszkaniowym, zajmuje się inwestycjami w galerie handlowe, powierzchnie przemysłowe i hotele.
Filmowa wizualizacja Aura Sky: https://www.youtube.com/watch?v=PPWWZHr1WLYz.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 15.01.2016, 10:30 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu