Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Celem konferencji będzie spotkanie edukacyjne wybitnych specjalistów z całego świata oraz prezentacja najnowszych osiągnięć z zakresu ginekologii, transplantologii, embriologii i psychologii w leczeniu pacjentek z MRKH. W programie konferencji oprócz wykładów specjalistów odbędą się również warsztaty dla pacjentek.
Swój udział zapowiedzieli między innymi:
- dr Randa Akouri ze Szpitala Uniwersyteckiego Sahlgrenska w Goteborgu, współtwórczyni pierwszego udanego przeszczepu macicy;
- dr Amy C. Lossie, wybitny genetyk oraz prezes Beautiful You MRKH Foundation;
- dr Katharina Rall, wybitna specjalistka w zakresie MRKH ze Szpitala Uniwersyteckiego w Tubingen;
- dr Munire Erman-Akar z Uniwersytetu Akdeniz, członkini tureckiego zespołu, który przeszczepił macicę w 2011 roku;
- dr n. med. Tomasz Rokicki, specjalista ginekolog-położnik z kliniki leczenia niepłodności InviMed, przygotowujący polską pacjentkę do przeszczepu macicy w Szwecji.
MRKH, czyli zespół Mayera-Rokitansky’ego-Kustera-Hausera, dotyka 1 na 5 tys. kobiet i objawia się między innymi brakiem macicy i pochwy. Jeszcze do niedawna uznawano go za chorobę nieuleczalną i powodującą bezpłodność, jednak dzisiaj wiadomo, że są sposoby, aby pacjentki z MRKH mogły zostać matkami. Z pomocą przychodzą m.in. transplantologia oraz medycyna wspomagania rozrodu - a konkretnie metoda in vitro. Jednym z wielu tematów poruszanych na konferencji, oprócz przeszczepu macicy, chirurgii i terapii psychologicznej, będzie również rodzicielstwo zastępcze i adopcja.
Organizatorem konferencji jest magazyn "Chcemy Być Rodzicami" - pierwszy polski poradnik dla osób walczących z niepłodnością.
Patronem merytorycznym są kliniki leczenia niepłodności InviMed.
Więcej na temat konferencji na stronach: www.mrkhmeeting.com, www.facebook.com/2ndmrkhmeeting.
KONTAKT:
Agnieszka Urbańska
tel. kom. +48 887 109 110
e-mail: a.urbanska@mconcept.pl
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 04.03.2016, 16:25 |
Źródło informacji | Chcemy Być Rodzicami |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Talerz dla maturzysty
Mózg to centrum dowodzenia, które stale odbiera i przesyła niezliczone ilości informacji do całego organizmu. Zużywa przy tym aż 20 proc. energii dostarczanej z pożywieniem. Jego głównym pokarmem jest glukoza. Nie oznacza to jednak, że spożywanie cukru w czystej postaci sprzyja jego pracy. Paliwo dla mózgu musi być najwyższej jakości. Zatem, co jeść, by usprawnić pracę tego organu i tym samym zapewnić sobie maksymalną koncentrację niezbędną dla efektywnego uczenia się? O tym w tekście poniżej.- 30.04.2025, 11:59
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ