Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zmiany klimatu odciskają swe piętno na pracy i życiu milionów drobnych producentów kawy, którzy najbardziej odczuwają skutki anomalii pogodowych, suszy, powodzi oraz pojawiania się nowych szkodników i chorób roślin. Nagłe zmiany pogody znacznie utrudniają uprawę i zbiór plonów, ponieważ kawowce są niezwykle wrażliwe na zmiany temperatury. Rolnikom na całym świecie coraz trudniej jest wyprodukować i sprzedać wystarczającą ilość kawy, aby zapewnić utrzymanie sobie i swoim rodzinom.
Fairtrade wspiera rolników produkujących kawę, oferując dostęp do fachowej wiedzy rolniczej i funduszy umożliwiających skuteczne przystosowywanie produkcji w celu minimalizowania negatywnych skutków zmian klimatu.
"Ogromne zainteresowanie akcją World Fairtrade Challenge to wyraźny sygnał, że kawoszom nie jest obojętny los drobnych rolników - powiedział Zbigniew Szalbot, członek Zarządu Fundacji "Koalicja Sprawiedliwego Handlu" - Fairtrade Polska. - Udział w akcji zadeklarowali uczniowie, studenci, pracownicy firm, sklepikarze, właściciele kawiarni, a nawet sami producenci kawy. Wiek, pozycja społeczna czy zajmowane stanowisko są tutaj bez znaczenia".
Konsumenci mogą okazywać wsparcie rolnikom w bardzo prosty i bezpośredni sposób: im więcej kawy sprzedawane jest na warunkach Fairtrade, tym większa korzyść dla drobnych producentów.
W akcję World Fairtrade Challenge włączyły się między innymi punkty gastronomiczne Stop Cafe na stacjach ORLEN, oferujące kawę Fairtrade w ciągłej sprzedaży. Każdy, kto w dniach 13-15 maja kupi kawę Fairtrade w jednym z punktów Stop Cafe, drugą otrzyma za złotówkę. Aby skorzystać z promocji, trzeba w dniach 13-15 maja okazać kupon w aplikacji smartfonowej Stop Cafe .
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
POBIERZ ZAŁĄCZNIKI
Data publikacji | 12.05.2016, 14:46 |
Źródło informacji | Fairtrade Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu