Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Tym razem pacjenci nie apelują o dostęp do nowych i drogich terapii, ale o leki o już uznanej renomie i skuteczności, ale w nowej, wygodnej formie podania. Podanie podskórne oznacza krótszy czas spędzany w szpitalu, mniejszy stres, większy komfort leczenia, bo terapię można kontynuować w warunkach ambulatoryjnych, a nawet domowych, ale tym co najważniejsze, jest możliwość powrotu do normalności. Dla wielu, zwłaszcza młodych pacjentów, integralnym elementem tej normalności jest praca zawodowa.
Sytuacja osób przewlekle chorych, które chcą pozostać czynne na rynku pracy, to problem w małym stopniu uświadamiany przez ogół społeczeństwa, ale dostrzegany zarówno przez lekarzy, jak i ekonomistów. Choroby przewlekłe dotykają coraz częściej osób młodych, często w rozkwicie ich kariery zawodowej. Choroba oznacza dla nich załamanie planów życiowych. Lekarze często powtarzają: pracujący pacjent, to zdrowszy pacjent. Praca motywuje do lepszego radzenia sobie chorobą, stając się elementem skutecznej terapii.
Chorych przewlekle będzie systematycznie przybywać. To efekt postępu, jaki dokonuje się w medycynie. Jesteśmy wszyscy jego beneficjentami, ale jednocześnie pociąga to za sobą konieczność spojrzenia na koszty ponoszone na ochronę zdrowia i leczenie w szerszej perspektywie: nie tyle wydatków, co inwestycji. To także wyzwanie, z jakim będzie musiało się zmierzyć środowisko pracodawców. Stworzenie rynku pracy, otwartego na zróżnicowane potrzeby i możliwości pracowników, wśród których przybywać będzie osób chorych przewlekle, będzie wymagało przemyślanej i dobrze skoordynowanej pracy.
Kampania "Choroba? Pracuję z nią!" to inicjatywa pięciu aktywnie działających organizacji pacjentów: Federacji Stowarzyszeń "Amazonki", Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej "3majmy się Razem", Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Chłoniaki "Przebiśnieg', Fundacji Rack’n’roll - Wygrajmy Życie, Fundacji OnkoCafe - Razem Lepiej, które w roli współorganizatora wspierają Pracodawcy RP.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 16.06.2016, 12:11 |
Źródło informacji | BE Communications |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Nowa terapia daje nadzieję chorym na tętnicze nadciśnienie płucne PAP
Tętnicze nadciśnienie płucne (TNP) to rzadka choroba kardiologiczna. Nieleczona może prowadzić do śmierci. Badania kliniczne nad nowym lekiem, prowadzone przez prof. Grzegorza Kopcia z Ośrodka Chorób Krążenia Płucnego UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Jana Pawła II, dały bardzo dobre rezultaty i napawają chorych optymizmem.
- 07.01.2025, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Technologia w służbie zdrowia: dlaczego dane ze smartwatchy warto pokazać lekarzowi?
Z urządzeń ubieralnych, czyli inteligentnych zegarków i opasek, korzysta ponad 1/3 Polaków - wynika z badania Huawei CBG Polska [1]. Sprzęty te pozwalają na monitorowanie aktywności fizycznej, a także kluczowych parametrów zdrowotnych, takich jak tętno i saturacja krwi, a nawet EKG czy ciśnienie tętnicze. Dane te mogą dostarczać cennych informacji zarówno posiadaczowi zegarka, jak i lekarzowi, wspierając diagnostykę. W praktyce zaledwie 25% użytkowników pokazała doktorowi zebrane w ten sposób wyniki. Dlaczego tak się dzieje? I czy warto promować wykorzystywanie danych odpacjenckich w polskiej służbie zdrowia?- 30.12.2024, 13:13
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Huawei