Pobierz materiał i Publikuj za darmo
SZENCZEN, Chiny, 24 czerwca 2016 r. /PRNewswire/ - Pociąg towarowy o jednolitym składzie na linii Chiny-Europa, załadowany ładunkiem nadanym ze stacji Chengdu na zachodzie Chin przyjechał 20. czerwca po 13 dniach podróży do Warszawy, swej stacji docelowej. Pociąg, linia która prowadziła wzdłuż starodawnego Szlaku Jedwabnego, natrafił po drodze na malownicze krajobrazy przyrodnicze, jak też na objawy rozwoju gospodarczego i handlowego wzdłuż szlaku.
Zdjęcie - http://photos.prnewswire.com/prnh/20160623/382704
Zdjęcie - http://photos.prnewswire.com/prnh/20160623/382703
Pociąg został powitany uroczyście podczas okazałej imprezy na dworcu Warszawa Centralna z udziałem ważnych osobistości takich, jak odbywający aktualnie wizytę państwową w Polsce prezydent Chin Xi Jingping lub przedstawiciele biznesu z obu krajów, w tym Tomson Li Dongsheng, prezes zarządu i dyrektor generalny TCL Corporation. Prezydent Xi wyraził swoje błogosławieństwo i wizje na temat pociągu jednolitego na linii Chiny-Europa i dalszego rozwoju gospodarczego w relacjach obu krajów.
Spośród 41 nowych wagonów kontenerowych zajął zakład TCL w Chengdu 30 wagonów swoją oryginalną produkcją elektroniczną, około 80 procentów ładunku. Wszystkie towary elektroniczne z pociągu będą sprzedawane na terenie całej Europy po zmontowaniu w polskim zakładzie firmy TCL. Zakład ten stanowi największą chińską jednostkę produkcyjną w Polsce. Przez ostatnie trzy miesiące TCL dostarczyła do Polski ponad 400 kontenerów z produktami elektronicznymi, korzystając z jednolitych składów towarowych relacji Chiny-Europa. W marcu 2016 r. ładunek pierwszego pociągu jednolitego odprawionego z Chengdu pozostawał wyłącznie z części do telewizorów TCL z płaskim ekranem.
Zakład TCL o powierzchni 105 000 metrów kwadratowych w polskim Żyrardowie to największe przedsiębiorstwo produkcyjne na terenie miasta i największy w kraju chiński zakład produkcyjny. TCL posiada w swym polskim zakładzie 5 linii produkcyjnych, każda z możliwością zmontowania 4,5 milionów telewizorów rocznie. Większość z 284-osobowej załogi zakładu w Żyrardowie to miejscowi pracownicy, i niektórzy z nich pracują tam od 13 lat. Jeśli chodzi o dostawy wyrobów finalnych, to Polska, ważny węzeł komunikacyjny w Europie, jest odległa o Frankfurtu i Paryżu o jeden dzień i kolejne trzy dni od bardziej peryferyjnych rynków takich jak Lizbona i Madryt. Kolej używa się do dostaw nawet 90 % części wyprodukowanych w tym zakładzie.
Prezes zarządu firmy i dyrektor generalny TCL oświadczył podczas wywiadu, że dzięki co raz bardziej zaawansowanym zdolnościom przemysłowym chińskich firm oraz lepszej infrastruktury pomiędzy tymi dwoma krajami można oczekiwać, że po co raz więcej firmach chińskich można spodziewać się jakiejś formy obecności w Polsce, nawet założenia chińskich parków przemysłowych wspieranych przez oba rządy w ramach wysiłku o pomóc Polsce przy osiąganiu jej celów odnowy przemysłowej w oparciu o chińskie zdolności i doświadczenie z produkcji.
Źródło: TCL Corporation
Dalszych informacje udzieli:
Marta Chen
tel. +86-0755-33313868
e-mail: chenxuejun@tcl.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 24.06.2016, 10:55 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |