Pobierz materiał i Publikuj za darmo
"Watchkeeper dostarcza armii obraz z przestrzeni powietrznej w bardzo dobrej rozdzielczości. Dron samodzielnie zbiera i analizuje dane, a w razie potrzeby informuje o sytuacjach zagrożenia" - powiedział Marcin Czępiński.
Prezentowana wersja w trakcie MSPO jest uzbrojona w rakiety produkowane w Wielkiej Brytanii. Sam dron służył wojskom brytyjskim w Afganistanie.
"Obecnie trwają rozmowy na zaawansowanym poziomie z Polską Grupą Zbrojeniową na temat włączenia bezzałogowca do bazy polskich sił zbrojnych" - podkreślił Czępiński.
Thales planuje, aby większość komponentów do tego systemu była produkowana w Polsce.
Kolejną propozycją dla polskich sił zbrojnych jest wielozadaniowy samochód opancerzony Hawkei, obecnie produkowany w Australii.
"Wóz to odpowiedź na potrzeby programu Wielozadaniowych Pojazdów Wojsk Specjalnych Pegaz. W szczególności przeznaczony jest dla sił specjalnych, lądowych oraz żandarmerii" - podkreślił Marcin Czępiński.
Siedmiotonowy Hawkei w wersji bojowej waży ponad 10 ton. Zapewnia ochronę przeciwminową i balistyczną dla sześcioosobowej załogi.
Jak zaznaczył Marcin Czępiński to zapewnia załodze bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.
"Dwóch żołnierzy w ciągu 10 minut jest w stanie dozbroić albo rozbroić ten pojazd. Posiada również możliwość przetransportowania go na zawiesiu śmigłowca" - poinformował Czępiński. Uczestnicy targów poznali bliżej jedną z kilku wersji Hawkei z tzw. „miękkim tyłem”. Oprócz niej Thales oferuje m.in. model logistyczny lub z zabudową całkowitą.
"Ukłonem w stronę polskiego przemysłu jest moduł strzelecki produkowany przez Zakłady Mechaniczne Tarnów, część PGZ" - mówił Marcin Czępiński.
Prezentowana wersja pojazdu to przykład najnowszej technologii i architektury elektronicznej. Aktualnie toczą się rozmowy na temat jego produkcji dla Polski oraz o polonizacji znacznej części technologii.
Hawkei produkowany w Polsce może być również eksportowany na zagraniczne rynki, co wpisuje się w długofalową strategię rozwoju polskiej branży zbrojeniowej.
Podczas MSPO Thales włączył PGZ w łańcuch dostawców komponentów do rakiet indukcyjnych 68 mm. Przedstawiciele PGZ i MESKO oraz francuskiej firmy TDA (będącej w 100 proc. własnością firmy Thales) podpisali porozumienie o współpracy w zakresie produkcji w Polsce nowej generacji rakiet przeznaczonych dla śmigłowców bojowych.
Thales działa na polskim rynku od 1992 r., dostarczając zaawansowane rozwiązania z branży lotnictwa i kosmonautyki, transportu, obronności i bezpieczeństwa.
Firma wspiera modernizację Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, prezentując rozwiązania w dziedzinie obrony przeciwlotniczej, sprzętu morskiego, lekkich pojazdów opancerzonych i bezzałogowych systemów powietrznych.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 08.09.2016, 13:06 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Woda staje się kluczowym czynnikiem determinującym inwestycje PAP
- 14.05.2025, 16:23
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Niebieski Ład: woda może stać się źródłem przewagi konkurencyjnej polskiego rolnictwa PAP
„Niebieski Ład UE” to kompleksowa, wielosektorowa strategia wodna. „Ta rewolucyjna inicjatywa powinna być jak najszybciej wdrożona w życie, by zapobiec negatywnym skutkom niedoboru wody w krajach członkowskich UE” - przekonywał Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP) podczas „Blue Deal Congress. Changing the future”, którego organizatorem była FPP.- 14.05.2025, 16:01
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Prof Dr Klemens Joos back as CEO of the EUTOP Group
- 14.05.2025, 15:15
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ