Newsletter

Podlaskie: 100 mln zł dla firm na wdrożenia badawczo-rozwojowe (B+R)

31.10.2016, 13:23aktualizacja: 31.10.2016, 13:23

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

100 mln zł z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego na wdrożenia badawczo-rozwojowe mogą zdobyć podlaskie firmy, niezależnie od wielkości. W poniedziałek ruszył konkurs na takie dotacje, wnioski można składać do końca listopada.

O dotacje mogą się starać firmy: mikro-, małe, średnie i duże, a także konsorcja tych przedsiębiorstw, konsorcja przemysłowo-naukowe z udziałem jednostek badawczych uczelni czy celowych spółek tworzonych przez uczelnie, organizacje pozarządowe, jak również tzw. instytucje otoczenia biznesu.

Chodzi o wsparcie prac prowadzonych przez firmę, np. badań przemysłowych czy eksperymentalnych, których celem jest komercyjne, rynkowe wdrożenie. Dotyczy to zarówno własnych prac prowadzonych przez firmę, ale też zakupu usług od innych podmiotów z kraju lub z zagranicy.

"Wdrożenie zakupionych wyników prac B+R jest możliwe tylko w przypadku przeprowadzenia prac rozwojowych (eksperymentalnych prac rozwojowych) uzupełniających/dostosowujących technologie do specyfiki przedsiębiorstwa" - można przeczytać w konkursowym ogłoszeniu na stronie RPO Województwa Podlaskiego.

Pieniądze mogą być np. przeznaczone na tworzenie zaplecza badawczego, zakup aparatury, sprzętu czy potrzebnej do tego infrastruktury. Wszystko ma służyć rozwojowi produktów i usług, innowacjom, które można wdrożyć w usługach publicznych.

Odpowiedzialny za fundusze unijne wicemarszałek województwa podlaskiego Maciej Żywno podkreśla, ze projekty powinny się wpisywać w tak zwane inteligentne specjalizacje regionu, które są określone w "Planie rozwoju przedsiębiorczości w oparciu o inteligentne specjalizacje województwa podlaskiego na lata 2015-2020+”. (PAP)

kow/ itm/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 31.10.2016, 13:23
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ