Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MR informuje:
Ponad 25 mln euro wynosi pula konkursu na projekty dotyczące ochrony i rozwoju dziedzictwa naturalnego oraz kulturowego, a także edukacji na polsko-niemieckim pograniczu. Wnioski można składać do 13 stycznia 2017 r.
Bogate dziedzictwo kulturowo-historyczne i środowisko naturalne po obu stronach Odry i Nysy Łużyckiej stanowią szansę w szczególności w zakresie turystyki. Zasoby te wymagają ciągłej pracy na rzecz ich utrzymania i rozwoju. Przyczynią się do tego m.in. wspólne przedsięwzięcia w ramach Programu Brandenburgia-Polska – powiedział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.
Dofinansowanie mogą otrzymać również projekty z zakresu edukacji i kształcenia dorosłych, które wzmocnią kompetencje zawodowe i językowe mieszkańców przygranicznych regionów.
Z unijnej dotacji mogą skorzystać m.in. organy administracji rządowej i samorządowej, jednostki państwowe bądź samorządowe zapewniające usługi publiczne. Projekty mogą złożyć też instytucje kultury, naukowe i edukacyjne oraz organizacje pozarządowe.
Po polskiej stronie o dofinansowanie mogą ubiegać się instytucje z województwa lubuskiego, a po niemieckiej – z obszaru Brandenburgii.
Wnioski należy wypełnić w dwóch językach (polskim i niemieckim) poprzez aplikację on-line, dostępną na stronie internetowej programu: http://interregva-bb-pl.eu/pl/nabor-wnioskow-call/ogloszenie-o-naborze/
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ pd/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 02.11.2016, 16:39 |
Źródło informacji | MR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |