Newsletter

Zdrowie i styl życia

E-papieros atrakcyjny dla osób uzależnionych, ale nie dla niepalących

11.01.2017, 14:28aktualizacja: 11.01.2017, 14:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

iStock
iStock
Szkockie Center for Substance Use and Research opublikowało wyniki badań analizujących wpływ używania e-papierosów na społeczne postrzeganie palenia. Rosnąca popularność e-papierosów nie przekłada się na zwiększone zainteresowanie używkami nikotynowymi wśród osób niepalących. W badaniu przyjrzano się nastolatkom oraz młodym dorosłym.

Według raportu opublikowanego w specjalistycznym magazynie International Archives of Addiction Research and Medicine 96% niepalących w wieku 16-29 lat łatwo umie rozróżnić papierosy elektroniczne od tradycyjnych i uważa, że służą one jedynie do rzucenia albo ograniczenia liczby wypalanych papierosów tradycyjnych. Badania nie potwierdziły korelacji między nowoczesnym wyglądem urządzenia, a wzmożonej chęci jego używania. 61% badanych potwierdziło, że widok e-papierosa wzbudził ich ciekawość, jednak tylko 1/3 respondentów spróbowała e-papierosa raz, co jednak w żadnym przypadku nie przełożyło się na regularną konsumpcję.

Prawie wszyscy z tych, którzy wskazali, że nie odczuli żadnego zaciekawienia w wyniku widoku osoby palącej e-papierosa wyjaśniało, że wynika to z ich przekonania, że e-papierosy dedykowane są osobom uzależnionym jako sposób rzucenia i redukcji palenia. Respondenci przyznawali również (34%), że według nich popularyzacja e-palenia przyczyniła się do bardziej restrykcyjnego postrzegania samego palenia tytoniu. Większość (43%) uważa, że ich zdaniem zwiększenie widoczności e-palenia nie miało istotnego wpływu na zmianę społecznych postaw wobec palenia.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 11.01.2017, 14:28
Źródło informacji eSmoking Association
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii