Newsletter

Pierwsza na świecie prawdziwie płaska antena satelitarna już dostępna

07.03.2017, 17:38aktualizacja: 07.03.2017, 17:38

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Firma Kymeta ogłasza dostępność do zakupu anteny satelitarnej mTennau7 i terminala KyWay™ oraz rozpoczyna przyjmowanie rezerwacji na produkty na targach SATELLITE 2017.

WASZYNGTON, 7 marca 2017 r. /PRNewswire/ - Firma Kymeta dokonała dziś w trakcie targów SATELLITE 2017 ogłoszenia dostępności pierwszej na świecie, elektronicznie wykrywanej anteny satelitarnej mTennau7, którą można wykorzystywać w szeregu zastosowań na platformach mobilnych i stacjonarnych. Testy komercyjne anteny rozpoczną się już w maju, a firma Kymeta przyjmuje obecnie rezerwacje na antenę satelitarną mTennau7 i terminal KyWay.

Technologia mTenna® firmy Kymeta zastępuje tradycyjne talerze satelitarne lekkimi antenami sterowanymi przez oprogramowanie, które zostały zaprojektowane specjalnie na potrzeby komunikacji mobilnej. Branża komunikacji satelitarnej już od dawna czekała na antenę sterowaną elektronicznie, aby móc przenieść ogromne możliwości satelitarne na rynek mobilny. Technologia tego typu nie była nigdy wcześniej dostępna.

Moduł antenowy Kymeta mTennau7 ASM i terminal KyWay umożliwią komunikacji mobilnej wykorzystanie spektrum satelitarnego we wcześniej niedostępnym zakresie. Łączność o dużej przepustowości będzie od teraz dostępna w szeregu rynków, włączywszy transport morski, kolejowy, VIP i pojazdy opancerzone, energetykę i nie tylko. Zakres zastosowań i rynków, do których dostęp umożliwi firma Kymeta będzie miał duży wpływ zarówno na branżę satelitarną, jak i komunikacji.

"iDirect jest liderem w branży mobilnej komunikacji satelitarnej od ponad dwóch dekad i cały ten czas czekaliśmy na rozwiązanie tego typu, które pozwoliłoby nam na umożliwienie i poszerzenie zasięgu łączności satelitarnej na nowych rynkach - komentuje David Harrower, wiceprezes do spraw rozwoju działalności w firmie VT iDirect. - W iDirect jesteśmy dumni z tego, że możemy być pierwszym partnerem modemowym i możemy współpracować z firmą Kymeta w wspieraniu innowacyjnego terminala KyWay zaufanym rozwiązaniem, które także umożliwia usługi łączności Kymeta KALO™ przez sieć IntelsatOne® Flex" - dodaje wiceprezes.

Rozwiązanie mTenna firmy Kymeta opiera się na nierzucającej się w oczy, lekkiej, ekologicznej antenie pasma Ku zbudowanej z metamateriałów i wyposażonej w szereg zaawansowanych funkcji, włączywszy:

- elektroniczne sterowanie strumieniem radiowym w trybach ręcznym lub automatycznym z ustawieniami polaryzacji i kontrolą kąta nachylenia bez konieczności poruszania częściami;

- automatyczne wykrywanie i śledzenie satelit za pomocą standardowego interfejsu API;

- płaska osłona zewnętrzna eliminująca konieczność zastosowania nieporęcznej osłony starego typu, tym samym zmniejszająca wagę i złożoność konserwacji i instalacji;

- obsługa operacji transmisji i nadawania na jednej aperturze przy niskim zużyciu energii.

Więcej informacji można otrzymać od firmy Kymeta w trakcie targów SATELLITE 2017:

- 7 do 9 marca, stoisko 1109 Firma Kymeta jest wystawcą i przyjmuje zamówienia na moduły antenowe mTenna u7 ASM i terminale KyWay oraz urządzenia KALO w trakcie godzin otwarcia targów.

- 6 marca, 11:20-11:40 czasu wschodniego: Going Domeless, Why the Future of Maritime Communications is Flat (Bez talerza, czyli dlaczego przyszłość komunikacji morskiej jest płaska) Wiceprezes branży morskiej w firmie Kymeta Hakan Olsson omówi transformacje, którym podlega branża łączności morskiej.

- 7 marca, 13:45-15:00 czasu wschodniego: Delivering Critical Mass through Standardization (Zapewnienie masy krytycznej przez standaryzację) Główny dyrektor handlowy w firmie Kymeta Bill Marks wraz z innymi dyrektorami branżowymi oraz przedstawicielami stowarzyszenia EMEA Satellite Operators Association (ESOA) omówi przyszłość interoperacyjności w branży satelitarnej.

- 7 marca, 15:15-16:00 czasu wschodniego: Can Flatter Antennas Bring Fatter Profits? (Czy płaskie anteny mogą przynieść zwyżkowy przychód?) Dr Nathan Kundtz, założyciel, prezes i główny dyrektor wykonawczy w firmie Kymeta wraz z liderami w branży technologii łączności odkryje korzyści gospodarcze płynące z przejścia na płaskie anteny.

- 8 marca, 13:45-14:15 czasu wschodniego: Closing the Business Case While Avoiding Past Mistakes (Zakończenie analizy biznesowej bez popełniania błędów z przeszłości) Cate van Oppen, kierownik rozwoju działalności na polu internetu rzeczy w firmie Kymeta, wraz z innymi liderami branżowymi podkreśli rolę planów biznesowych, które nie zaniżają kosztów rozwoju, działań konkurencji czy przyszłych technologii wiążących się ze zmianą.

- 8 marca, 14:00-14:45 czasu wschodniego: sesja poświęcona mobilności morskiej MSUA pod tytułem „Which Technologies will Lead the Way in the New Mobile Maritime Era?" (Które technologie będą przewodzić nowej erze mobilności morskiej?) Wiceprezes branży morskiej w firmie Kymeta Hakan Olsson wraz z innymi ekspertami branżowymi przeanalizuje ewolucję roli technologii antenowych na rynku morskim.

Kymeta Corporation

Firma Kymeta realizuje obietnice bezpieczeństwa, dostępności i globalnego zasięgu łączności. Firma Kymeta burzy bariery przez zapewnianie innowacyjnych sposobów na jak najlepsze wykorzystanie możliwości sieci satelitarnych w zakresie dostępu do komunikacji szerokopasmowej w ciągłym ruchu. Pierwsze produkty firmy, elektroniczne anteny formujące strumienie wykonane z metamateriałów i zasilane oprogramowaniem oraz terminale komunikacji satelitarnej zapewnią lepszą łączność łodzi, samolotów, samochodów i nie tylko.

W 2017 roku firma Kymeta zdobyła wyróżnienie dla najbardziej innowacyjnej firmy na świecie w przestrzeni przyznawanej przez Fast Company za rok 2017, a także nagrodę za innowacyjność technologiczną magazynu Puget Sound Business Journal za rok 2017. W latach ubiegłych firma uzyskała także srebrną nagrodę za postępy technologiczne w zakresie wschodzących technologii Seattle Business za rok 2016 oraz nagrodę 2b AHEAD Innovators Award za rok 2016, które wręczone zostały tuż po odznaczeniu firmy nagrodą innowacyjności nowego produktu przyznawaną przez Frost & Sullivan za rok 2016. Firma nosi tytuł CNBC Disruptor już od dwóch lat, została także okrzyknięta mianem FiReStarter przez sieć Strategic News Network i należy do czołowej 50 firm zakłócających branże według magazynu MIT Technology Review. Firma Kymeta nawiązała ważne partnerstwa z liderami rynku, włączywszy firmy Toyota, Intelsat, Panasonic, Airbus Defence & Space, Sharp, Intellian, O3b i nie tylko. Co by nie było w ruchu, firma Kymeta zapewni temu połączenie, wszędzie. Siedziba firmy znajduje się w Redmond w stanie Waszyngton, skąd spółka prowadzi działalność na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.kymetacorp.com.

Logo - http://mma.prnewswire.com/media/475258/Kymeta_Logo.jpg

Logo - http://mma.prnewswire.com/media/475259/KALO_Logo.jpg

Źródło: Kymeta Corporation

KONTAKT:

Zapytania biznesowe do firmy Kymeta

Lisa Dreher

Dyrektor marketingu

Kymeta Corporation

tel. +1 425.658.8724

e-mail: ldreher@kymetacorp.com

-

Zapytania medialne do firmy Kymeta

Aaron Grabein

WE Communications

tel. +1 512.527.7022

e-mail: agrabein@we-worldwide.com

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.03.2017, 17:38
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ