Pobierz materiał i Publikuj za darmo
BUDAPESZT, Węgry, 13 marca 2017 r. /PRNewswire/ - Krajowy Instytut Onkologiczny w Budapeszcie, największe tak kompleksowe centrum onkologiczne na Węgrzech, wymienia sprzęt leczniczy z wykorzystaniem zaawansowanych akceleratorów liniowych produkcji firmy Varian Medical Systems (NYSE: VAR), lidera w zakresie sprzętu i programowania na potrzeby radioterapii na świecie.
Dwa zaawansowane systemy VitalBeam™ zastąpią starsze urządzenia marki Siemens w centrum, a urządzenie o niskim zużyciu energii Varian Unique™ zostanie zainstalowane w miejsce starszej jednostki kobaltowej. Nowe systemy zamówione w zeszłym miesiącu zostaną dostarczone i zainstalowane jeszcze tego roku.
"Dzięki tym nowoczesnym systemom będziemy w stanie zapewnić leczenie pacjentów na wyższym poziomie jakości - skomentował dr Csaba Polgar, ordynator oddziału radioterapii w Instytucie. - Trzy lata temu zainstalowaliśmy system Varian TrueBeam, a teraz jeszcze bardziej skorzystamy na możliwości integracji nowych urządzeń z istniejącym systemem TrueBeam, co umożliwi zmianę pacjentów między urządzeniami zgodnie z zapotrzebowaniem" - dodaje ordynator. Instytut złożył także zamówienie na pełne onkologiczne oprogramowanie informatyczne ARIA® firmy Varian, które zastąpi istniejący system Siemens Lantis.
System VitalBeam jest oszczędny kosztowo, a przy tym oferuje terapię radiową wysokiej jakości i przepustowości, co pozwala klientom na poszerzanie możliwości klinicznych i służenie większej liczbie pacjentów wraz z upływem czasu dzięki zaawansowanej technologii leczniczej. System Varian Unique to pierwsze na świecie rozwiązanie radioterapeutyczne o niskim zużyciu energii wyposażone w funkcje wytycznych obrazowania oraz leczenia RapidArc®. Podobnie jak w przypadku innych akceleratorów liniowych marki Varian, także i to rozwiązanie sprawia, że opieka onkologiczna jest tańsza i bardziej dostępna pacjentom na całym świecie.
W Krajowym Instytucie Onkologicznym leczonych jest każdego dnia ponad 500 pacjentów z Węgier, Rumunii i Serbii. Na terenie Węgier akceleratory liniowe działają na dwie zmiany od 7 rano do 21 w celu sprostania zapotrzebowaniu rosnącej grupy pacjentów chorych na raka. W kraju znajduje się 13 centrów radioterapii, które wyposażone są w sumie w prawie 40 nowoczesnych urządzeń leczniczych o dużym zużyciu energii. Celem kraju jest osiągnięcie liczby 50 milionów urządzeń na 10 milionów mieszkańców. Co roku na Węgrzech diagnozę raka otrzymuje ponad 60 000 pacjentów, a liczba ta ma sięgnąć poziomu 80 000 do roku 2030.
Varian Medical Systems
Firma Varian Medical Systems skupia się na ratowaniu życia i jest największym na świecie producentem urządzeń medycznych i oprogramowania do leczenia raka i zarządzania tą chorobą. Siedziba firmy znajduje się w Palo Alto w stanie Kalifornia, a firma zatrudnia około 6 400 pracowników w oddziałach na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.varian.com lub na profilu firmy @VarianMedSys w serwisie Twitter.
Źródło: Varian Medical Systems
KONTAKT:
Neil Madle
Varian Medical Systems
tel. +44 7786 526068
e-mail: neil.madle@varian.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 13.03.2017, 14:17 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |