Newsletter

Polityka i społeczeństwo

"Położna Przyszłości - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy"

24.03.2017, 11:56aktualizacja: 24.03.2017, 11:56

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

"Położna Przyszłości - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy" - logotyp
"Położna Przyszłości - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy" - logotyp
Jednocześnie w 13. polskich uczelniach medycznych ponad 300 studentek położnictwa przystąpi do rywalizacji konkursowej. W poniedziałek 27 marca br. o godz. 10:00 rozpocznie się I etap konkursu "Położna Przyszłości - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy". Celem nadrzędnym przedsięwzięcia jest promocja zawodu położnej oraz wyłonienie najlepszego studenta w kraju. Idea olimpiady od początku spotyka się z ciepłym przyjęciem środowisk akademickich oraz najważniejszych instytucji reprezentujących zawód położnej w Polsce.

"Olimpiada to mądra promocja zawodu położnej, przed którym nowe wyzwania, m.in. samodzielne prowadzenie ciąży fizjologicznej, edukacja przedporodowa, sprawowanie kompleksowej opieki nad rodzącą, matką i noworodkiem czy wsparcie w okresie laktacji. Dziś podstawowe znaczenie mają nie tylko profesjonalne działania, ale też komunikacja interpersonalna, umiejętność wsparcia medycznego i psychologicznego oraz uwzględnienie podczas sprawowanej opieki potrzeb kobiet. Wejście na rynek pracy położnych przyszłości - dobrze wykształconych, nowoczesnych i kompetentnych położnych z pewnością wzmocni prestiż zawodowy naszej profesji" - ocenia Leokadia Jędrzejewska, konsultant krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego, członek komisji egzaminacyjnej konkursu.

Zdaniem studentek konkurs daje możliwość anonimowego sprawdzenia swoich sił w skali ogólnokrajowej: testy będą kodowane, a upublicznione tylko nazwiska laureatów. "Mnie do wzięcia udziału zmobilizowała chęć zweryfikowania poziomu swojej wiedzy przed zbliżającym się egzaminem zawodowym oraz nagrody: przede wszystkim prestiżowy, miesięczny staż w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii w Warszawie" - tłumaczy Iwona Radwańska z Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, która jako jedna z pierwszych zgłosiła chęć udziału w olimpiadzie.

Konkurs skierowany jest do słuchaczy III roku studiów I stopnia kierunku położnictwa i ma charakter dwuetapowy. Pierwszy etap będzie miał formę testu (27 marca br.), drugi (do którego zaproszeni zostaną zdobywcy największej ilości punktów ze swojej uczelni) - składać się będzie z części teoretycznej oraz praktycznej i odbędzie się 24 kwietnia br. w Warszawie. Zakres merytoryczny, formuła egzaminu oraz obowiązujące piśmiennictwo to wynik ścisłej środowiskowej i międzyuniwersyteckiej współpracy.

Więcej na stronie: www.akademia-ama.pl/olimpiada

Do tegorocznej I edycji olimpiady przystąpiły uczelnie medyczne z: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Kielc, Krakowa, Łodzi, Opola, Poznania, Szczecina, Rzeszowa, Warszawy i Wrocławia.

W celu zapewnienia wysokiego poziomu merytorycznego olimpiady, zachowania obiektywizmu i bezstronności w kapitule konkursu zasiedli przedstawiciele:

  • Polskiego Towarzystwa Położnych,
  • Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych,
  • Szpitala Specjalistycznego św. Zofii w Warszawie,
  • Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych,
  • Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych,
  • Prenatalis Sp z. o.o.,
  • Akademii Malucha Alantan - inicjatora i organizatora konkursu.

KONTAKT:

Biuro konkursu "Położna Przyszłości - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy"

Katarzyna Leciejewska

tel. kom.+48 605 333 681

-

Daria Foroncewicz

tel. kom.+48 504 152 778

e-mail: biuro@ipismo.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 24.03.2017, 11:56
Źródło informacji Akademia Malucha Alantan
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ