Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Jak więc radzić sobie ze zmęczeniem oraz dbać o ergonomię pracy z komputerem? Według ekspertów wystarczy zacząć od 5 minut przerwy po każdej godzinie pracy przy komputerze i wykonywania prostych ćwiczeń rozluźniających spięty kark, ściągnięte barki oraz zesztywniały kręgosłup w odcinkach lędźwiowym i piersiowym. Systematyczne przerwy i biurowa gimnastyka to dobry początek, za którym iść powinien wybór wygodnie wyprofilowanego fotela z regulacją wysokości siedziska, kąta pochylenia oparcia oraz wysokości podłokietników.
Warto zadbać także o duże biurko oraz zapewnić sobie stosowną odległość od ekranu monitora i jego właściwe położenie względem wysokości oczu. Nie zaszkodzi też zakup małego podnóżka, by wygodnie ułożyć nogi pod biurkiem.
O ile wszystkie powyższe rady zwiększają komfort pracy, o tyle właściwe położenie monitora, a zwłaszcza dwóch monitorów, które wydatnie zwiększają naszą wielozadaniowość, przekłada się na znaczny wzrost wydajności i większą efektywność w wywiązywaniu się z obowiązków zawodowych. Wszyscy znamy szarą, biurową rzeczywistość, gdzie monitory często położone są na książkach czy stosach starych dokumentów tylko po to, by podnieść wysokość ekranu. Warto położyć kres prowizorycznym rozwiązaniom i wyposażyć swoje biuro w funkcjonalny uchwyt na dwa monitory, którego przykładem jest iiyama DS1002C-B1.
Takie akcesorium pozwala na szeroką regulację wysokości oraz kąta nachylenia zamocowanych w nim ekranów, a tym samym na ustawienie ich w zalecanej odległości od 40 do 75 cm od oczu, tak by kąt patrzenia na ekran mieścił się w zakresie 20 - 50 stopni od linii poziomej poprowadzonej na ich wysokości. Co ważne, pełna regulacja jest tu możliwa nawet, jeśli jeden z ekranów - do pracy z wykresami - wykorzystujemy w trybie horyzontalnym, a drugi - do czytania dłuższych sprawozdań - w trybie portretowym. Taki zewnętrzny uchwyt to większa wygoda, lepsza wielozadaniowość, dzięki niezależnej regulacji obu ekranów, oraz znaczna optymalizacja przestrzeni na biurku, za sprawą usunięcia dużych podstaw monitorów.
Pamiętajmy zatem o systematycznych przerwach, prostych ćwiczeniach rozluźniających spięte mięśnie oraz wygodnej pozycji w fotelu i właściwym wyregulowaniu pozycji monitora. Korzystajmy z rad ekspertów i zewnętrznych rozwiązań, które pomagają zapanować nad przestrzenią roboczą oraz podnoszą wydajność pracy, przyspieszając wykonywanie określonych zadań.
Warto wspomnieć, że uchwytów tego typu jest więcej i można je dostosować do indywidualnych potrzeb (na jeden lub dwa ekrany, cztery montowane do blatu i jeden wolnostojący).
Więcej informacji znajduje się na stronie: https://iiyama.com/pl_pl/produkty/akcesoria/#/filter/category:18/display/view:tiles
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 15.05.2017, 13:25 |
Źródło informacji | iyama |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Strategia ESG wspiera rozwój biznesu z korzyścią dla pracowników, społeczeństwa i środowiska PAP
- 15.01.2025, 10:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Lisner rezygnuje z jaj z chowu klatkowego - kolejny krok firmy w kierunku zrównoważonego rozwoju
- 14.01.2025, 15:37
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Lisner