Newsletter

Nauka i technologie

Konkurs "Dziennikarze dla Klimatu", czyli interesująco, rzetelnie i z pasją o klimacie

26.05.2017, 13:18aktualizacja: 26.05.2017, 13:18

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Główna nagroda 5 tysięcy euro.

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS przy ZG SDP wspólnie z Ambasadą RFN w Polsce oraz Deutsche Bundesstiftung Umwelt (Niemiecka Fundacja Federalna Środowisko) organizują ogólnopolski konkurs "Dziennikarze dla Klimatu". Nagrodami uhonorowani zostaną autorzy prac publicystycznych, którzy w najbardziej interesujący i rzetelny sposób przedstawią problemy, konsekwencje i zagrożenia zmieniającego się klimatu. Prace powinny przyczyniać się do popularyzacji idei wykorzystania odnawialnych źródeł energii i edukacji społeczeństwa (więcej o kryteriach oceny w regulaminie konkursu).

Konkurs "Dziennikarze dla klimatu" organizowany jest od pięciu lat. Tym razem jego edycja wzbogacona została o temat energetyki obywatelskiej. Intencją organizatorów konkursu jest promocja lokalnej samowystarczalności energetycznej opartej na źródłach odnawialnych. Konkurs ma uświadomić społeczeństwu, że rozwój energetyki obywatelskiej to szansa na czystą energię w Polsce, redukcję niskiej emisji, szansa na czyste powietrze, lepszą jakość środowiska dzięki ograniczeniu spalania węgla, to także nowe miejsca pracy na rynku lokalnym, w branży OZE, w budownictwie. To także rozwój gospodarczy regionu. Stąd organizatorzy nadali wyższą rangę konkursowi o kontekst: "Czysta energia dla Polski".

Każdego roku odbywają się regularne spotkania sygnatariuszy i obserwatorów Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu - Konferencje Stron Konwencji Klimatycznej (Conferences of the Parties, z ang. COP). Są one poświęcone szczegółowym rozwiązaniom dotyczącym wcielania w życie postanowień konwencji i planowaniu dalszych przedsięwzięć. W 2018 r., decyzją konwencji klimatycznej ONZ, Polska będzie gospodarzem 24. szczytu klimatycznego (COP24). Nasz kraj po raz trzeci będzie pełnić rolę Prezydencji Konferencji.

W ramach szczytu COP24 w przyszłym roku w Polsce odbędą się: 24. Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP24), 14. Spotkanie Stron Protokołu z Kioto (CMP 14) oraz Konferencja sygnatariuszy Porozumienia Paryskiego (CMA 1). W szczycie weźmie udział kilkanaście tysięcy osób z ponad 190 krajów - politycy, a także reprezentanci organizacji pozarządowych oraz środowisk naukowych i sfery biznesu.

Konkurs "Dziennikarze dla klimatu - Czysta energia dla Polski" świetnie wpisuje się w organizację tego wydarzenia.

Informacje o konkursie i regulamin na stronie internetowej www.dziennikarzedlaklimatu.pl

KONTAKT:

tel. (22) 119 01 68

tel. kom. +48 515 111 490

e-mail: biuro@dziennikarzedlaklimatu.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.05.2017, 13:18
Źródło informacji Dziennikarze dla klimatu
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ