Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MRPiPS informuje:
Przedstawianie propozycji przedsięwzięć zmierzających do integracji osób niepełnosprawnych i zaspokajania ich potrzeb, a także opiniowanie aktów prawnych i rządowych programów – to główne zadania Krajowej Rady Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych. Inauguracyjnemu posiedzeniu VII kadencji Rady towarzyszyło wręczenie nagród w konkursie na projekt szaty graficznej Legitymacji Osoby Niepełnosprawnej.
Krajowa Rada Konsultacyjna do Spraw Osób Niepełnosprawnych jest organem opiniodawczo-doradczym Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych. W skład gremium wchodzi po 5 przedstawicieli organów administracji rządowej oraz jednostek samorządu terytorialnego, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych. Ta ostatnia grupa jest dużo liczniejsza. Należy do niej po jednym przedstawicielu każdej reprezentatywnej organizacji pracodawców, po jednym przedstawicielu każdej reprezentatywnej organizacji związkowej oraz dwudziestu przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz związków i porozumień organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych.
Powołani w skład Rady otrzymali nominacje z rąk Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej na wniosek Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych Krzysztofa Michałkiewicza.
Pierwszemu posiedzeniu nowego składu Krajowej Rady Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu na projekt szaty graficznej Legitymacji Osoby Niepełnosprawnej – „Moja Legitymacja”.
Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłaszane prace miały być przygotowane zgodnie z aktualnymi trendami projektowania. Jednocześnie projekty szaty graficznej Legitymacji Osoby Niepełnosprawnej miały nawiązywać do charakteru dokumentu, cechować się wysokim poziomem artystycznym, oryginalnością, estetycznością, nowoczesnością i innowacyjnością oraz gwarantować możliwość produkcji dokumentu.
Konkurs trwał od 29 kwietnia do 18 maja br. Miał charakter otwarty i ogólnopolski. Został przeprowadzony trzyetapowo. W pierwszym etapie formalnej i merytorycznej oceny dokonała powołana przez minister Elżbietę Rafalską kapituła. W drugim etapie wybrane projekty zostały poddane głosowaniu internetowemu dzięki specjalnej funkcji udostępnionej na stronie internetowej MRPiPS. W ramach trzeciego etapu konkursu ostatecznego wyboru projektu szaty graficznej Legitymacji Osób Niepełnosprawnych dokonała minister Elżbieta Rafalska. Każdy uczestnik przedsięwzięcia mógł zgłosić tylko jeden projekt.
Wyłoniony w konkursie projekt szaty graficznej legitymacji będzie zamieszczany jako wzór w aktach prawnych oraz nadrukowywany na blankiecie legitymacji. Będzie również wykorzystywany w działalności informacyjnej, promocyjnej i szkoleniowej.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ tnt/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 07.06.2017, 18:27 |
Źródło informacji | MRPiPS |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |