Pobierz materiał i Publikuj za darmo
DARMSTADT, Niemcy, 15 czerwca 2017 r. /PRNewswire/ -- Wiodąca w zakresie nauki i rozwiązań technologicznych firma Merck ogłosiła dziś poszerzenie współpracy w zakresie dystrybucji z Public Health England (PHE), która od teraz obejmie Europejski Bank indukowanych pluripotencjalnych komórek macierzystych (EBiSC). Europejski Bank jest obszernym bankiem komórek iPS, w którym znajduje się ponad 300 linii ludzkich komórek iPSC o kontrolowanej jakości, istotnych chorobowo, pobranych od pacjentów.
Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/523010/Merck_iPS_Cell_Bank.jpg
Firma Merck dostarczy pełne rozwiązanie przepływu pracy iPSC, włączywszy nowe zestawy reprogramowania, nośniki kultur iPSC oraz przeciwciała komórek macierzystych i zestawy charakteryzujące. Dodanie portfela banku EBiSC wzmacnia obecne, silne już więzy współpracy z PHE, w których firma Merck jest dystrybutorem portfela Europejskiej Kolekcji Zatwierdzonych Kultur Bakterii (ECACC).
„Współpraca umożliwi klientom lepszy dostęp do kompleksowego zestawu ludzkich komórek iPSC na potrzeby modelowania chorób - skomentował Udit Batra zasiadający w zarządzie firmy Merck oraz główny dyrektor wykonawczy firmy Life Science . - Nowe komórki uzupełniają nasz portfel linii komórek zatwierdzonych i zasilają naszą ofertę związaną z przepływem pracy iPSC” - dodał.
Zgodnie z nowymi postanowieniami umownymi firma Merck wykorzysta swoje doświadczenie w sprzedaży, marketingu i e-handlu w celu dystrybucji ludzkich komórek iPS z banku EBiSC. Umowa dystrybucyjna obejmuje wszystkie obszary geograficzne za wyjątkiem Japonii. Dane finansowe transakcji nie zostały ujawnione.
Po nabyciu spółki Sigma-Aldrich przez firmę Merck w roku 2015 globalna umowa dystrybucyjna stała się ważną częścią działalności Merck w zakresie nauk przyrodniczych, napędzając wzrost w tej branży i zapewniając ważne narzędzia na potrzeby modelowania chorób i badania leków.
Bank EBiSC jest europejskim partnerstwem prywatno-publicznym powstałym w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie wśród badaczy komórek macierzystych na linie komórek, dane i usługi iPSC o kontrolowanej jakości, istotne chorobowo, odpowiednie do prowadzenia badań naukowych. Celem inicjatywy jest ustanowienie scentralizowanego, europejskiego banku komórek zapewniającego badaczom w świecie naukowym i w branżowy dostęp do skalowalnych, wydajnych kosztowo, dobrej jakości narzędzi służących do tworzenia nowych leków.
Wszystkie komunikaty informacyjne firmy Merck są przekazywane przy pomocy poczty e-mail oraz udostępniane na stronie firmy. Aby dokonać rejestracji w trybie online, zmienić wybór lub przerwać korzystanie z usługi należy udać się na stronę www.merckgroup.com/subscribe.
Merck
Merck jest wiodącą firmą naukowo-technologiczną w zakresie służby zdrowia, nauk przyrodniczych i wydajności materiałów. Około 50 000 pracowników firmy zajmuje się opracowywaniem rozwiązań technologicznych zwiększających żywotność i jakość życia - od terapii bio-farmaceutycznych w leczeniu raka lub stwardnienia rozsianego, najnowocześniejszych systemów w zakresie badań naukowych i produkcji do ciekłych kryształów w smartfonach i telewizorach LCD. W 2016 r. sprzedaż firmy Merck wyniosła 15 mld EUR w 66 krajach.
Założona w 1668 roku firma Merck jest najstarszą na świecie firmą farmaceutyczną i chemiczną, a rodzina założycieli pozostaje właścicielem większościowym tej notowanej na giełdzie grupy korporacyjnej. Firma posiada globalne prawa do nazwy i marki firmy Merck, jedyne wyjątki to Stany Zjednoczone i Kanada, gdzie firma działa jako EMD Serono, MilliporeSigma i EMD Performance Materials.
Źródło: Merck
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 16.06.2017, 11:29 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |