Pobierz materiał i Publikuj za darmo
intive zainwestował w iNTENCE 7 milionów euro. Polsko-niemiecka spółka przejęła 65% udziałów firmy i planuje systematycznie zwiększać ten udział w kolejnych latach. W najbliższych miesiącach intive zamierza zintegrować procesy biznesowe obu firm i opracować nową ofertę. Do końca roku spółka chce zatrudnić 200 nowych pracowników, przede wszystkim inżynierów oprogramowania, specjalistów ds. testów i kierowników projektów.
"Przejęcie oznacza dla nas otwarcie furtki na niemiecki rynek samochodowy. Wraz z firmą iNTENCE przejmujemy również jej kontakty z takimi markami, jak Audi, Volkswagen, BMW czy Porsche. Do 1400 naszych pracowników dołączyła setka doświadczonych inżynierów z Regensburga i Ingolstadt. Nowi specjaliści uzupełnią kompetencje naszej kadry i pozwolą skutecznie rozwijać się na niemieckim rynku" - mówi Sebastian Łękawa, SVP Europe z intive.
iNTENCE to europejski lider w produkcji wbudowanego oprogramowania samochodowego. Firma oferuje wsparcie we wdrażaniu wszelkiego rodzaju innowacji - od wirtualnej rzeczywistości, po samochody bezzałogowe. Niemieccy specjaliści mają doświadczenie w produkcji rozwiązań typu embedded, które wymagają znakomitej znajomości budowy samochodu już od wczesnych etapów produkcji. Przykładem takiego rozwiązania są samochody autonomiczne, czyli niewymagające kierowcy. Dla intive, mającego już doświadczenie w pracy nad rozwiązaniami softwarowymi dla samochodów, współpraca z iNTENCE oznacza zdobycie kompetencji unikalnych w skali polskiego rynku.
"W najbliższej przyszłości nasze samochody czeka rewolucja cyfrowa. Sektor motoryzacyjny przeobraża się bardzo szybko, a możliwości rozwoju są niemal nieograniczone. Jesteśmy przekonani, że w bliskiej przyszłości polskie firmy staną się ważnym dostawcą zaawansowanych rozwiązań programistycznych. Nasz rynek ma do tego znakomite predyspozycje, przede wszystkim ze względu na dużą liczbę uznanych specjalistów IT, a także bliskość Niemiec, które są jednym ze światowych liderów przemysłu samochodowego" - mówi Sebastian Łękawa z intive.
Marka intive powstała we wrześniu 2016 roku w wyniku połączenia trzech spółek, należących do Enterprise Investors: polskiego SMT Software Services, polsko-fińskiego BLStream oraz niemieckiej spółki Kupferwerk. W czerwcu spółka podpisała umowę partnerską z argentyńską firmą FDV Solutions, w wyniku której powstało nowe centrum deweloperskie. Jego głównym zadaniem jest przyśpieszenie rozwoju intive na rynku amerykańskim. Zarejestrowana w Polsce firma zatrudnia ponad 1500 osób, w tym ponad 500 w największym biurze we Wrocławiu. Spółka planuje zwiększać poziom zatrudnienia o 25% każdego roku.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.07.2017, 12:04 |
Źródło informacji | intive |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Eksperci MIWO: Polacy spędzają w budynkach 90 proc. swojego życia, powinni tam mieć komfortowe warunki PAP
Polacy spędzają w budynkach nawet 90 proc. swojego życia, ale także 90 proc. wszystkich pożarów ma miejsce w budynkach mieszkalnych. 71 proc. osób odczuwa problem hałasu w swoich domach, a budynki zużywają ok. 40 proc. energii w skali całej gospodarki - wynika z raportu „Przyjazne mieszkanie. Jak zapewniać Polakom oszczędne, bezpieczne i komfortowe mieszkania na lata” opracowanego przez ekspertów MIWO. Raport zawiera także diagnozę, w jaki sposób zapewnić w nich oczekiwany komfort.- 16.01.2025, 16:06
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Strategia ESG wspiera rozwój biznesu z korzyścią dla pracowników, społeczeństwa i środowiska PAP
Konsumenci, pracownicy, inwestorzy, a także instytucje regulacyjne zwracają coraz większą uwagę na wskaźniki środowiskowe, zaangażowanie społeczne i transparentność w biznesie. Zrównoważony rozwój powinien być elementem strategii firmy i wyznaczać długoterminowy kierunek działania. Pokazuje to przykład Opella, jednostki biznesowej Consumer Healthcare w Sanofi, która realizując konsekwentnie cele ESG, uzyskała niedawno certyfikat B Corp w Europie Środkowo-Wschodniej.- 15.01.2025, 10:03
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom