Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Realizacja projektu wynika z wdrożenia przez Polskę polityki wodnej Unii Europejskiej. Unijna Dyrektywa Powodziowa nakłada na państwa członkowskie obowiązek przygotowania i aktualizacji map zagrożenia powodziowego (MZP) i map ryzyka powodziowego (MRP), a realizacja poszczególnych części Dyrektywy odbywa się cyklicznie co 6 lat. Polska właśnie rozpoczęła drugi cykl planistyczny. W poprzednim cyklu planistycznym Arcadis uczestniczył w opracowywaniu planów zarządzania ryzykiem powodziowym dla Dolnej i Środkowej Wisły.
Przygotowanie map powodziowych polega na opracowaniu map zagrożenia powodziowego z zasięgiem powodzi dla trzech prawdopodobieństw wystąpienia powodzi (niskim - raz na 500 lat, średnim - raz na 100 lat oraz wysokim - raz na 10 lat). Uzupełnieniem map zagrożenia powodziowego będą mapy ryzyka powodziowego, które określą liczbę osób zagrożonych powodzią i wartość potencjalnych strat powodziowych, oraz przedstawią istotne obiekty narażone na zalanie w przypadku wystąpienia powodzi o określonym prawdopodobieństwie.
Jolanta Olbracht, kierownik projektu w Arcadis, skomentowała: „Arcadis jest odpowiedzialny za realizację projektu w Regionie Wodnym Górnej Wisły. Jest to jeden z najbardziej narażonych na powódź obszarów Polski, w którym straty po powodziach z lat 1997, 2001 i 2010 oszacowano na ponad 14 mld zł. Długość rzek objętych projektem w Regionie Wodnym Górnej Wisły stanowi aż 30% długości wszystkich rzek, dla których powstaną zaktualizowane mapy”.
KONTAKT:
Michał Kotarski
Specjalista ds. Marketingu i Komunikacji
tel. +48 (22) 203 20 95
e-mail: michal.kotarski@arcadis.com
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 01.08.2017, 11:38 |
| Źródło informacji | Arcadis |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Fundusze Europejskie wspierają automatyzację i robotyzację w przedsiębiorstwach w Polsce Wschodniej PAP
Automatyzacja i robotyzacja zwiększają innowacyjność produkcji i usług, co prowadzi do poprawy konkurencyjności firm. Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW), za których wdrożenie odpowiada Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), dają możliwość pozyskania środków na realizację tych procesów. Jednym z przedsiębiorstw, które skorzystały z takiego wsparcia, jest PPUH „SUPRON 3” z Radomia.- 13.07.2026, 12:19
- Kategoria: Polityka i społeczeństwo
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Remont zaplanowany, budżet rozjechany. Jak Polacy finansują remonty?
Prawie co drugi Polak (44 proc.) planuje remont w ciągu najbliższego roku. Większość jednak przyznaje, że podchodzi do planowania budżetu wyłącznie orientacyjnie: tak odpowiedziało aż 72,5 proc. badanych. Szczegółowy kosztorys szacuje zaledwie co piąty (21,4 proc.), a co szesnasty (6,1 proc.) nie planuje budżetu w ogóle. To wyniki najnowszego badania opinii SW Research przeprowadzonego na zlecenie Smartney Grupa Oney [1]. Z badania wynika również, że ponad 40 proc. respondentów przekroczyło budżet podczas ostatniego remontu. Co wtedy robili? Najczęściej sięgali po oszczędności (43,2 proc.) lub ograniczali zakres prac (19,8 proc.). Na zewnętrzne finansowanie remontu otwarty jest co trzeci Polak (31,3 proc.). Część traktuje je jako standardowe narzędzie, inni dopuszczają je w określonych sytuacjach.- 13.07.2026, 10:54
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Smartney Grupa Oney
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ