Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Mamy zamiar współpracować wykorzystując polską myśl techniczną, doświadczenia, potencjał naukowy Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych oraz zaplecze techniczne Wojskowych Zakładów Elektronicznych” - powiedział w rozmowie z PAP dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju Biznesu w firmie Thales Polska Marcin Czępiński.
W ramach współpracy z instytutem wykorzystane zostaną doświadczenia techniczne ITWL zaimplementowanych na platformie PZL W3 Głuszec. „Chcemy przygotować dla polskiego odbiorcy, Ministerstwa Obrony Narodowej propozycję modernizacji śmigłowca Mi-24. Z naszej strony głównym elementem tej modernizacji będzie system niekierowanych rakiet indukcyjnych kalibru 68 mm. Niekierowanych, ale niezwykle celnych” - zaznaczył.
Przypomniał, że w ubiegłym roku Thales podpisał list intencyjny z PGZ i zakładami Mesko dotyczący współpracy przy produkcji tych rakiet. „Mamy nadzieję, że te rakiety będą w przyszłości wykorzystywane przy uzbrojeniu śmigłowca Mi-24" - podkreślił Czępiński.
„To jest dosyć ciekawa inicjatywa o tyle, że jest otwarta. My oferujemy nasz system i zapraszamy wszystkich innych dostawców uzbrojenia komplementarnego z naszym uzbrojeniem by do nas dołączyli. Jak najbardziej zapraszamy również PGZ” - dodał.
Umowa z WZE S.A. stanowi rozwinięcie współpracy między Thales a PGZ, przy wykorzystaniu potencjału i kompetencji wojskowych zakładów w dziedzinie podzespołów elektronicznych i testów anteny. Planowane jest ustanowienie produkcji w WZE S.A. podzespołów nadajników wysokiej mocy tzw. „oktopaki” dla radarów sprzedawanych w Polsce. Porozumienie pozwala również włączyć polskie zdolności produkcyjne na potrzeby dostaw radarów poza granicami kraju.
Thales to międzynarodowa grupa dostarczająca systemy i produkty wykorzystywane zarówno w transporcie lądowym, lotnictwie jak i przemyśle obronnym, sektorze bezpieczeństwa oraz kosmonautyce. W Polsce działa od 1992 roku i zatrudnia ponad 280 pracowników.
Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych jest instytutem badawczym nadzorowanym przez MON. Misją Instytutu jest naukowo-badawcze wspomaganie eksploatacji techniki lotniczej.
WZE S.A., to wiodący podmiot segmentu elektroniki specjalnej PGZ. Nasze kompetencje wywodzą się z radiolokacji, rakietowej obrony przeciwlotniczej i walki elektronicznej.
Materiał powstał we współpracy z Thales.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji | 06.09.2017, 13:35 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |