Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Kongres Bankowości i Finansów Korporacyjnych jest inicjatywą Europejskiego Kongresu Finansowego skoncentrowaną na dyskusji o finansowaniu i wspieraniu przedsiębiorstw przez prywatne i publiczne instytucje finansowe i rozwojowe, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań stawianych rynkowi finansowemu przez przedsiębiorców.
Celem Kongresu jest stworzenie trwałego miejsca międzynarodowej debaty oraz proponowania konstruktywnych rozwiązań wobec wyzwań w obszarze finansowania rozwoju biznesu na rynku krajowym i międzynarodowym.
Wystąpienie inauguracyjne wygłosi Jerzy Kwieciński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Finansów. Po nim zaplanowano debatę plenarną ”Jak finansować rozwój polskiej gospodarki? Finansowanie krajowe versus zagraniczne”. Wśród kluczowych zagadnień do ponad godzinnej dyskusji zapowiedziano kwestie związane z dużymi potrzebami inwestycyjnymi polskiej gospodarki w infrastrukturze (m.in. w energetyce, drogownictwie i kolejnictwie), jak też w sektorze prywatnym.
W programie dwudniowego spotkania są jeszcze wystąpienia, debaty panelowe oraz eksperckie okrągłe stoły poświęcone takim tematom jak: procesy inwestycyjne z punktu widzenia firm - szanse i bariery, rozwój rynku obligacji korporacyjnych i emisje euroobligacji z Polski, internacjonalizacja biznesu i ekspansja zagraniczna polskich firm, ryzyko i atrakcyjność inwestycyjna rynku kapitałowego w Polsce dla emitentów i inwestorów, rynek listów zastawnych i koncepcja pulowego banku hipotecznego, potencjał i kultura ratingu na polskim rynku kapitałowym, innowacyjne technologie w bankowości korporacyjnej i finansowanie innowacji.
W ramach Kongresu Bankowości i Finansów Korporacyjnych zaplanowane są także sesje i spotkania Poland Capital Summit.
Celem Kongresu jest stworzenie trwałego miejsca międzynarodowej debaty oraz proponowania konstruktywnych rozwiązań wobec wyzwań w obszarze finansowania rozwoju biznesu na rynku krajowym i międzynarodowym. W wyniku debat odbywających się podczas Kongresu formułowane będą rekomendacje, z których najważniejsze zostaną włączone do zbioru Rekomendacji Europejskiego Kongresu Finansowego.
Współorganizatorami wydarzenia są Bank Pekao S.A. (Bank Pekao SA działa od 88 lat. Jest częścią Grupy PZU i tworzy największą w Polsce i jedną z największych Europie Środkowo-Wschodniej instytucji finansowych. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem), Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. (GPW S.A. to jedna z najszybciej rozwijających się giełd w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny) i Europejski Kongres Finansowy (EKF to otwarty projekt, którego celem jest proponowanie i wspieranie działań stymulujących bezpieczeństwo i stabilność finansową Polski i Unii Europejskiej. EKF skupia publiczne, praktycystyczne debaty środowisk biznesu, nauki i polityki).
Partnerami III KBFK są Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując z instytucjami rozwoju: PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP), Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A. (KUKE od 1991 roku ubezpiecza transakcje handlowe polskich przedsiębiorców. Oferuje usługi zapewniające bezpieczną wymianę handlową zarówno w kraju, jak i za granicą) i Microsoft (Microsoft jest liderem branży nowych technologii - dostawcą usług i urządzeń dla konsumentów oraz klientów instytucjonalnych i komercyjnych w tym czołowych instytucji finansowych w Polsce i na świecie).
Partnerami medialnymi Kongresu są Dziennik Gazeta Prawna, Centrum Prasowe PAP, Puls Biznesu, Wprost, Bankier.pl, Forsal.pl oraz Obserwatorfinansowy.pl.
III Kongres Bankowości i Finansów Korporacyjnych odbędzie się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych przy ul. Książęcej 4 w Warszawie.
Materiał powstał przy współpracy z Europejskim Kongresem Finansowym.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 21.09.2017, 16:59 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu