Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Wiele osób, chcąc jak najszybciej zakończyć długi proces kredytowy, bez dodatkowych pytań zgadza się na propozycję banku. A tymczasem, zgodnie z obowiązującym prawem, można porównać oferty rynkowe i zdecydować się na innego ubezpieczyciela.
„Banki zazwyczaj wymagają podstawowych gwarancji: śmierć, inwalidztwo i czasowa niezdolność do pracy - mówi Iwona Zemła, dyrektor sieci handlowej w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Prévoir. - Z naszej praktyki wynika, że kredytobiorcy najczęściej wybierają ochronę na wypadek śmierci. Około 60 proc. klientów dokupuje trwałe i całkowite inwalidztwo. Jest również możliwość poszerzenia ubezpieczenia o czasową niezdolność do pracy”.
Składka przy wyborze ochrony ubezpieczeniowej tylko na wypadek śmierci kosztuje najmniej. Warto jednak dopłacić i uzyskać kompleksową ochronę. Każdemu przecież może przytrafić się choroba uniemożliwiająca dalszą pracę zarobkową, chociaż na co dzień o tym nie myślimy. A różnica w składce między ochroną jedynie na wypadek śmierci, a ochroną na wypadek śmierci oraz całkowitego i trwałego inwalidztwa może wynosić w niektórych przypadkach tylko 7 zł!
Miesięczny koszt oferowanej przez Prévoir polisy ProDomus, jednej z najtańszych na rynku ubezpieczeń indywidualnych pod kredyt hipoteczny, to od 20 do kilkudziesięciu złotych. Zależy od wieku kredytobiorcy, wysokości kredytu hipotecznego, okresu jego trwania oraz pokrycia ryzyk.
Ubezpieczenie ProDomus nie musi być zawarte wraz z umową kredytową, dzięki czemu chętnie korzystają z niego również osoby, które spłaciły już część kredytu hipotecznego. Może się bowiem okazać, że polisa zakupiona wcześniej w banku opiewała na stałą sumę ubezpieczenia (np. 500 000 zł), a tymczasem do spłaty zostało już tylko 100 000 zł i składka mogłaby być znacznie niższa.
KONTAKT:
Magdalena Szymańska
Futurama Communication Intelligence
e-mail: Magadalena.szymanska@futurama.ci
tel. kom. +48 510 491 298
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 27.10.2017, 17:01 |
Źródło informacji | Towarzystwo Ubezpieczeniowe Prévoir |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Jacek Sierak z SGH: miasta nie wiedzą, jakich usług zdrowotnych będą potrzebować w przyszłości PAP
Władze miast powiatowych mają ograniczoną wiedzę, jeśli chodzi o to, jakie usługo zdrowotne będą u nich realizowane w przyszłości - wskazuje prof. Jacek Sierak, kierownik Katedry Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego Szkoły Głównej Handlowej. „Są to inwestycje bezpośrednio miejskie, jak i innych podmiotów. W ostatnich latach duże miasta funkcjonowały w warunkach bardzo dużej niepewności finansowej. Trudno jest też zidentyfikować prawdziwą liczbę mieszkańców tych miast” - mówi ekspert.- 22.11.2024, 15:32
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Projekt Baltica 2 przechodzi z fazy przygotowania inwestycji do realizacji PAP
„Trwają przygotowania lądowej części projektu. Rok 2027 to etap instalacji morskich turbin wiatrowych i oddanie całego przedsięwzięcia do eksploatacji. A późnej kilkadziesiąt lat efektywnej produkcji zielonej energii dla polskich odbiorców” – mówił Bartosz Fedurek, prezes zarządu PGE Baltica, podczas konferencji Offshore Wind Poland 2024. Baltica 2 jest wspólnym projektem PGE i Ørsted.- 22.11.2024, 14:04
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Kraj kontrastów. Kazachstan stawia na rozwój turystyki i zaprasza do odwiedzin
Od kosmopolitycznej stolicy Astany przez spokojny region Ałmaty z malowniczymi górami, rwącymi rzekami i krystalicznie czystymi jeziorami po mistyczne pustynie Mangystau oraz starożytne miasta Jedwabnego Szlaku - Kazachstan ma wiele do zaoferowania. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę.- 22.11.2024, 13:16
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Ambasada Kazachstanu