Newsletter

PWPW będzie rozwijać najnowocześniejsze technologie w zakresie własnych prac badawczo-rozwojowych we współpracy z Politechniką Świętokrzyską

28.11.2017, 13:22aktualizacja: 28.11.2017, 13:22

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Współpraca pomiędzy Politechniką Świętokrzyską a PWPW w szczególności dotyczy opracowania i implementacji nowych zabezpieczeń dokumentów poliwęglanowych uzyskiwanych z zastosowaniem technologii laserowej. Osiągnięcie wielu innowacyjnych efektów z wykorzystaniem różnych typów laserów, może stanowić wysokiej klasy zabezpieczenia bardzo trudne do sfałszowania.

Zawarta umowa umożliwi wspólne prowadzenie prac rozwojowych, kooperację w zakresie nowych zabezpieczeń z zastosowaniem technologii laserowej i ubieganie się o dofinansowanie projektów. Porozumienie jest także podstawą wspólnego organizowania konferencji eksperckich, seminariów i warsztatów, a także np. staży i praktyk zawodowych. PWPW jest jedynym polskim producentem dokumentów identyfikacyjnych i druków zabezpieczonych, zapewniających nowoczesne rozwiązania dla potrzeb kraju. Politechnika Świętokrzyska oprócz typowych dla uczelni zajęć dydaktycznych, współpracuje z krajowymi i zagranicznymi ośrodkami naukowymi, środowiskiem gospodarczym i samorządowym w zakresie rozwiązywania współczesnych wyzwań i problemów oraz stymulowania rozwoju społecznego i gospodarczego.

Kwestia nauki i prac badawczo-rozwojowych jest kluczowa dla budowy nowoczesnej i konkurencyjnej gospodarki. PWPW stawia na nowoczesne i polskie rozwiązania, dzięki którym będzie silniejsza. Wytwórnia posiada własne laboratoria badawczo-rozwojowe i współpracuje już m.in. z Wrocławskim Centrum Badań EIT+, czy Wojskową Akademią Techniczną.

KONTAKT:

Zespół prasowy PWPW S.A.

tel. 22 235 25 15

e-mail: pr@pwpw.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.11.2017, 13:22
Źródło informacji PWPW
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ