Newsletter

NFOŚiGW: program edukacyjny "Droga do czystego środowiska" ze wsparciem unijnym (komunikat)

01.12.2017, 14:35aktualizacja: 01.12.2017, 14:35

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- NFOŚiGW informuje:

Reportaże interwencyjne pokazujące przypadki niezgodnego z prawem korzystania ze środowiska, informator, a także warsztaty i konsultacje dla organów sądowych, ścigania i kontroli – to elementy edukacyjno-promocyjnego programu „Droga do czystego środowiska”, który Unia Europejska dofinansuje kwotę blisko 5,2 mln zł. Przedsięwzięcie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska będzie kosztowało ponad 6 mln zł.

Działania projektowe potrwają do końca przyszłego roku i obejmą w sumie 10 mln osób. Umowę w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie 2.4 Ochrona przyrody i edukacja ekologiczna, podpisano w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 30 listopada br. Strony umowy były: NFOŚiGW, reprezentowany przez Romana Wójcika, Zastępcę Prezesa Zarządu NFOŚiGW i Janusza Topolskiego, p.o. Głównego Księgowego NFOŚiGW oraz Skarb Państwa – Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, z ramienia którego obecny był Marek Haliniak, Główny Inspektor Ochrony Środowiska.

Strategicznym celem projektu „Droga do czystego środowiska – program edukacyjno-promocyjny na rzecz wzmocnienia świadomości społecznej korzystania ze środowiska z poszanowaniem ogólnie przyjętych zasad i norm” jest promowanie postaw ekologicznych oraz podnoszenie świadomości środowiskowej ogółu społeczeństwa, w tym organów sądowych, organów ścigania i organów kontroli, a także wypracowanie wspólnego podejścia do prowadzenia działań służących zwalczaniu tzw. szarej strefy w obszarze odpadów.

Na przedsięwzięcie złożą się takie działania, jak: reportaże interwencyjne oraz informator, warsztaty i konsultacje, kierowane do organów sądowych, ścigania i kontroli. Reportaże – emitowane w telewizjach regionalnych oraz na portalu dedykowanym projektowi – będą pokazywały przypadki niezgodnego z prawem korzystania ze środowiska oraz przykłady działań Inspekcji Ochrony Środowiska w celu wzmocnienia wrażliwości obywateli na konieczność ochrony środowiska oraz informowania o działaniach prowadzonych przez Inspekcję. Z kolei celem warsztatów będzie wypracowanie jednolitego sposobu współpracy IOŚ z organami ścigania i kontroli w zakresie przestępstw przeciwko środowisku w zakresie gospodarki odpadami. Powstanie też informator, w formie pytań z odpowiedziami, który będzie stanowić kompendium wiedzy, ułatwiające prowadzenie przez wyżej wymienione instytucje spraw z zakresu walki z szarą strefą.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ nmk/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 01.12.2017, 14:35
Źródło informacji NFOŚiGW
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii