Newsletter

Europejska Inicjatywa Obywatelska: STOP EXTREMISM. Zebrano już 150 tys. podpisów przeciwko terrorowi - a liczba ta stale rośnie

05.12.2017, 15:03aktualizacja: 05.12.2017, 15:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Seyran Ates - działaczka na rzecz praw człowieka zwraca się z prośbą o poparcie.

Członkowie Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej STOP EXTREMISM (STOP EKSTREMIZMOWI) wzywają Unię Europejską do podjęcia bardziej zdecydowanych kroków na rzecz przeciwdziałania wszelkim przejawom ekstremizmu. Organizacja poinformowała, że poparcie w tej sprawie wyraziło już ponad 150 tys. obywateli UE.

"Jestem niezmiernie szczęśliwa, że udało się nam osiągnąć tak znaczący sukces - powiedziała Seyran Ates, mieszkająca w Berlinie działaczka na rzecz praw kobiet i prawniczka, współtwórczyni tej obywatelskiej inicjatywy. - Jest to dowód na to, że wielu Europejczyków jest gotowych aktywnie przeciwdziałać przejawom ekstremizmu i terroru".

Komisja Europejska wyraziła aprobatę dla Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej STOP EXTREMISM w czerwcu 2017 r. Do czerwca 2018 r. realizatorzy inicjatywy mają zebrać milion deklaracji poparcia od obywateli UE uprawnionych do głosowania, co zobliguje Parlament Europejski i Komisję Europejską do poddania pod głosowanie unijnej dyrektywy w proponowanym przez nich kształcie. "Jestem przekonana, że zdobędziemy milion podpisów i przeforsujemy nasze postulaty w Brukseli" - powiedziała Seyran Ates.

Inicjatywa STOP EXTREMISM wymierzona jest w ekstremizm islamski i prawicowy, a także antysemityzm i lewicowy radykalizm. "Poprzez proponowane przez nas działania pragniemy zapewnić obywatelom Europy poczucie bezpieczeństwa, pokój i tolerancję. Nasza inicjatywa opiera się na Europejskiej Konwencji Praw Człowieka" - podkreśliła Ates.

Najważniejsze postulaty sformułowane w ramach inicjatywy to:

- przyjęcie ogólnounijnej definicji ekstremizmu wszelkiego rodzaju,

- uniemożliwienie ekstremistom podejmowania pracy w szkołach, przedszkolach i innych placówkach edukacyjnych oraz piastowania urzędów publicznych,

- podjęcie działań prawnych wobec propagandy ekstremistycznej i mowy nienawiści, w tym także w mediach społecznościowych,

- wstrzymanie finansowania dla instytucji ekstremistycznych z innych krajów UE.

"Nie do przyjęcia jest fakt, że kraje takie jak Katar przeznaczają kwoty rzędu setek milionów euro na rzecz ekstremistów i osób nawołujących do nienawiści w Europie, krzewiąc tym samym przemoc i terroryzm" - oświadczyła Seyran Ates.

Szczegółowe informacje o postulatach Ates i jej współpracowników można znaleźć na stronie www.stopextremism.eu.

Seyran Ates wystosowała apel: "Zwracam się do wszystkich Europejczyków, którzy pragną chronić wolność i prawa człowieka w Europie, z prośbą o wyrażenie swojego poparcia za pośrednictwem strony www.stopextremism.eu".

Zdjęcia Seyran Ates do pobrania ze strony: https://drive.google.com/drive/folders/1J5erJljg1gMFGf9N0oEt0FKGm1jwXgIi

KONTAKT:

Michael Laubsch

tel. +43 664 1540614

e-mail: media@stopextremism.eu

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.12.2017, 15:03
Źródło informacji APA-OTS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ