Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W najbliższych dniach takie same przekazania samochodów będą miały miejsce w Rzymie i Neapolu, w dwóch z głównych miast, na terenie których działa Grupa Italgas.
Dla Italgas – najważniejszego operatora we Włoszech i trzeciego w Europie pod względem dystrybucji gazu ziemnego – jest to istotny etap, który ma na celu ograniczenie szkodliwych emisji do atmosfery, przyczyniając się do uzyskania czystszego powietrza w miastach, w których firma działa.
Przekazanie samochodów miało miejsce w historycznej siedzibie Italgas, na Corso Regina Margherita w Turynie. Z tej okazji, Alfredo Altavilla (dyrektor operacyjny na obszar EMEA Fiat Chrysler Automobiles) oraz Giacomo Carelli (dyrektor generalny FCA Bank i Leasys) wręczyli symboliczne klucze do samochodów Paolo Gallo (dyrektor generalny Italgas) i Paolo Bacchettcie (dyrektor generalny Italgas Reti).
Przejście na metan służbowej floty - pierwszej we Włoszech, która dokonała tego w całości – jest jedną z inicjatyw podejmowanych w ramach planu przemysłowego Italgas 2017-2023, który przewiduje także stworzenie ponad 120 stacji tankowania gazu ziemnego w ramach 40 specjalnie przygotowanych obszarów technicznych. W ciągu następnych 12 miesięcy, około 2500 samochodów, aktualnie tworzących flotę Grupy Italgas, zostanie zastąpionych najnowszymi modelami „natural power" FCA: Panda, Panda Van, Fiorino, 500L, Doblo, Qubo i Ducato – wszystkie oczywiście zasilane metanem, zgodnie z wymogami Italgas, dla którego zrównoważony rozwój oraz efektywność to fundamenty dalszych sukcesów.
Obecnie, metan do zasilania samochodów to inteligentny i zrównoważony wybór. To paliwo ekologiczne, bezpieczne, praktyczne i ekonomiczne. Jego zastosowanie redukuje aż o 43% (mieszanka z biometanem, pod kątem „well-to-wheel", czyli od szybu naftowego począwszy, kończąc na baku samochodu) emisję CO2 i o 94-95% emisję tlenków azotu (NOx) oraz sadzy.
Zainteresowanie Fiata gazem ziemnym sięga lat 90. XX wieku: to włoska technologia, którą rozwinął Fiat Chrysler Automoblies (FCA), będąc wśród pierwszych producentów, którzy uwierzyli i zainwestowali w ten rodzaj zasilania. Dzisiaj FCA jest wśród liderów europejskiego rynku z około 45% udziałem, jak i 740 tysiącami samochodów osobowych i dostawczych sprzedanych od 1997 roku oraz modelem Panda, najczęściej wybieranym samochodem zasilanym metanem, z 300 tysiącami sprzedanych egzemplarzy.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 19.12.2017, 16:22 |
Źródło informacji | FCA Polska S.A. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Shanghai Electric wzięła udział w World Future Energy Summit 2025 w Abu Zabi, prezentując technologie zrównoważonego rozwoju stosowane w produkcji czystej energii i wykorzystaniu wody morskiej
Rozwiązania Shanghai Electric w obszarze ekologicznego wodoru, zrównoważonej produkcji formaldehydu, fotowoltaiki, magazynowania energii z różnych źródeł oraz odsalania wody morskiej sprawdziły się w praktyce i odgrywają czołową rolę w proekologicznych działaniach na rzecz naszej planety.- 17.01.2025, 16:07
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
Polska firma liderem ESG. Envirly rozwija skrzydła w Europie
Rok 2024 był przełomowy dla Envirly, firmy łączącej innowacyjną technologię z doradztwem ESG (Environmental, Social, Governance). W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma zyskała pozycję lidera na rynku raportowania zrównoważonego rozwoju, zdobywając zaufanie szerokiej bazy klientów i partnerów oraz realizując ekspansję na rynki międzynarodowe. Rozszerzenie działalności na rynki czeski i rumuński to tylko początek globalnej ścieżki rozwoju. Polski biznes udowadnia, że ich rozwiązania mogą z powodzeniem rywalizować z międzynarodowymi liderami.- 17.01.2025, 14:49
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Envirly
-
GoldenPeaks Capital nabywa 400 MW aktywów gotowych do budowy w okresie od 24 grudnia do 25 stycznia
- 17.01.2025, 09:15
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire