Newsletter

Premier: Europa Środkowo-Wschodnia może być dobrym wsparciem dla rozwoju UE

25.01.2018, 20:01aktualizacja: 25.01.2018, 20:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Otwarcie rynków, obniżanie barier handlowych i łagodzenie protekcjonizmu przyczyni się do budowy silnej pozycji Europy Środkowo-Wschodniej; stanie się ona wtedy bardzo dobrym wsparciem konkurencyjności i rozwoju całej UE - ocenił premier Morawiecki.

Premier bierze udział w Światowym Forum Gospodarczym w Davos.

"Jesteśmy bardzo przywiązani do idei poprawy świata, również w Polsce, koncentrujemy się bardziej, co prawda na europejskim wymiarze, ale traktujemy to bardzo poważnie. W tym kontekście koncentrujemy się również na dokończeniu wspólnego rynku europejskiego. Właśnie ten temat omawiałem z wieloma kolegami z Europy Zachodniej i Wschodniej" - mówił Morawiecki w czwartek na konferencji prasowej w Davos.

Szef rządu oświadczył, że w "pełni wierzy, iż możemy poprawić konkurencyjność całej Europy i w ten sposób przyczynić się do bardziej pozytywnego świata, że uda nam się dokończyć wspólny rynek europejski, poprzez wdrożenie swobodnego przepływu usług".

Zdaniem Morawieckiego, "wsparcie i otwarcie rynków, obniżanie barier handlowych, łagodzenie protekcjonizmu, również przyczyni się do rozbudowy silnej pozycji Europy Środkowej i Wschodniej". To - jak mówił - spowoduje, iż "stanie się ona bardzo dobrym wsparciem konkurencyjności i rozwoju całej Unii Europejskiej".

W Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, które odbywa się w dniach 23-26 stycznia, uczestniczą liderzy światowej polityki, szefowie najważniejszych międzynarodowych instytucji gospodarczych i finansowych, ekonomiści, politolodzy, bankierzy, prezesi koncernów i szefowie organizacji pozarządowych. (PAP)

autor: Anna Tustanowska, Marzena Kozłowska

amt/ mzk/ mrr/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.01.2018, 20:01
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ